Americká základna s radary: ano ... i ne

autor Martin | cal 06.09.2008 | mrtvý blog m4rtin mrtvý blog |

Každý komentuje americkou základnu, buď je ostře pro, či ostře proti. Bohužel tyto názory a komentáře skoro nikdy neobsahují druhou stranu pohledu,


americká základna ano či ne, radary, americká základna v bag, radary online radary ve svete, badoo unicov, pomuže nám americká základna?, aplikace badoo pro windows, 300 bitva u thermopyl kinotip, deframentace ssd, heslo badoo,

Každý komentuje americkou základnu, buď je ostře pro, či ostře proti. Bohužel tyto názory a komentáře skoro nikdy neobsahují druhou stranu pohledu, ideálně přímo od autora článku.

Bohužel pro normálního myslícího člověka je téměr nemožné se rozhodnout, či je pro nebo proti.

Není totiž vůbec jasné, zda jsou některé argumenty pravda nebo je to konspiračka. Začínám mít pocit, že nejsou občané občas vůbec způsobilí, aby rozhodovali o věcech typu americké základny s radary, protože prostě nemají dostatek informací, aby se mohli správně rozhodnout.

Časté argumenty pro

RadarPravdou je, že pokud chceme být chráněni, tak je potřeba pro to něco udělat. Tím jsou třeba americké radary. Je hezké být v v různých evropských organizacích, ty nás ovšem o nic nežádájí a je třeba si upřímě přiznat, že američané jsou tak trošku větší záruka, že když se něco stane, tak nejspíš zasáhnou (ikdyž nemáme ropu :-). Nebyla to Evropa nýbrž US and A, kdo nás nenechal ve štychu, třeba i před Rusy. Prostě nelze něco požadovat a nic za to nedat.

Druhou věcí je nápomoc američanům. Sice se prý nelze díky tomu zbavit víz, ale rozhodně to pomůže ke vřelejším vstahům s nejmocnějším státem na světě.

Pracovní pozice nebudou taky k zahození, rozhodně to pozvedne kraj, vesnice a tak dál. Radary jistě ochranu přinesou, protože tu bude minimálně větší počet amerických vojáků, důvod pro zásah. Našlo by se určitě ještě několik důvodů, ale tohle jsou nejčastěji zmiňované.

Časté argumenty proti

Hlavním je asi odpor vůči američanům, který se zřejmě vrší jako v minulosti proti rusům. Co vidím jako hlavní důležité, jsou dvě věci. Vznikne tu osazenstvo, které nebude spadat pod české zákony, co z toho plyne?

Banda amerických vojáků, kteří si mohou dělat co chtějí, je to vidět v Iráku. Když někoho někde zmlátí vykalení jak zákon káže, či znásilní nějakou ženu, půjde to před soud. Ale americký a těžko ríct, co z toho vznikne.

Lze očekávat, že ve vyhroceném sporu bude Česko ten, kdo to první schytá na válečné cestě do USA. Ideální je zničit první ze zařízení, které může seledovat, co se kde děje.

Další zajímavostí jsou výkony radarů, kterou jsem četl na zvedavec.org. Píše se tam, že oblastech, kde jsou už 20MW radary, se zvýšila rakovina cca desetkrát nemluvě o podobném radikálním zvýšení vzniku dalších nemocí. Bohužel v Česku má být radar o výkonu 100MW. Toť slova autora. Pokud je to pravda, tak ruce pryč.

Jak se rozhodnout?

Tak to je těžké říct. Bylo by vhodné, aby vláda nechala vypracovat studii z mnoha pohledů. Od vědců po pracovníky, kteří hodnotí dopad na krajinu, práci, příjmy v kraji. Bylo by vhodné, aby se vzaly v potaz i reporty ze zemí, kde tyto radary už mají.

Asi tedy není vhodné, aby o této problematice rozhodovali občané v referendu. Mohlo by to totiž dopadnout jako volby, a to tedy maximálně nejhůř :-)


Kometáře

Zatim tu nejsou žádný (schválené) kometáře.
Nové kometáře nejsou povolené.

Související články

blat kodovani blog jan barta badoo STAHNOUT DO POCITACE Siemens SL23T 1 recenze badoo mobile wm5 proslov narozeninám aplikace do mobilu badoo slávka badoo Badoo zruseni profilu www maturitní ples OA 2014 kolín