Anketní systém v PHP

autor Vojtěch | cal 24.04.2007 | lancelot lancelotak |

Dnes jsem se rozhodl udělat si takový anketní systém. Tu tam je třeba se čtenářů zeptat na názor na nějakou situaci a anketa se nabízí jako správné


anketní program online, jak dát badoo do mobilu, Anketní systémy, anketní systém, php anketni system, anketni system na internetu, anketní systém php, rychlý screenshot, voyo erotica, co koupit k vánocům babičce,

AnketaDnes jsem se rozhodl udělat si takový anketní systém. Tu tam je třeba se čtenářů zeptat na názor na nějakou situaci a anketa se nabízí jako správné řešení. Už mě nebavilo používat ty různé "vložené" ankety od Blueboardu apod., tak jsem jsem si napsal svůj vlastní systém. Celé je to postaveno samozřejmě na platformě PHP + MySQL.

Vzhled ještě není úplně ideální, ale na prvním místě jsem dbal na funkčnost. Stačilo k tomu využít tři tabulky v db, konkrétně tedy tabulka s názvem ankety a příznak zda se bude anketa zobrazovat, druhá tabulka s odpovědmi a počtem hlasů, a konečně třetí tabulka s IP adresou hlasujícího. Jak prosté, že?

Výhodou onoho systému je skutečnost, že ke každé anketě si mohu navolit libovolný počet odpovědí, následně anketu skrýt nebo zobrazit, samozřejmostí je vynulování hlasování, čí zobrazení více anket najednou. Zvláště to zobrazení více anket najednou je velmi výhodné např., kdy máte jednu anketu třeba k nějaké sportovní události, ale v tom se naskytne přílěžitost přijít s další anketou. V tomto případě tedy zobrazím libovolný počet anket.

Celé to nakonec ani nezabralo tolik času jak jsem původně předpokládal(několik hodin). Nakonec jsem zvolil jako zobrazovací možnost tu, kdy se Vám nejdříve ukáží jednotlivé odpovědi a výsledky ankety až po zahlasování. Je to výhodné v tom, že výsledky neovlivnují hlasující. Na druhou stranu, anketa bez výsledků vypadá poněkud chudší než ta s výsledky :-) ale to je jen malý detail.

Samozřejmě, že se najdou škarohlídi a budou remcat kvůli vzhledu ankety, ale důležité je, že to funguje tak jak má, teda alespon doufám :-)


Kometáře

Zatim tu nejsou žádný (schválené) kometáře.
Nové kometáře nejsou povolené.

Související články

jan kříž novinář anneliese michel film badoo zpravy dárky pod stromeček gynekologie 2 streem badoo v mobilu download Badoo,stahuj spamový robot odstranit komerční valentýn analogické hodiny pro pc