archive topic

autor volba | cal 24.11.2011 | Rozhovory rozhovory |

archivní výcuc článků


dbase_open wedos, učastníci zájezdu rozbor film, filmy s king kongem, fujitsu sl23t 1 recenze, netbook jak zvysit vykon, obchod svatba cz, zatýkání jejích členů wikileaks, charakteristika filmových postav, windous 7 stáhnout zdarma, kerio connect,

Volba.org: Váš prostor pro otevřenou diskusi nejen o počítačích.
"Kauza Microsoft" (upraveno)
Karel, Leden 14th, 2008

    Monopol
    Microsoft
    monopol

Po delší době (způsobené nedostatkem jak času, tak autorů) bych rád přispěl menší, spíše "populárně" psanou prací pro jeden předmět (Teorie regulace a ochrany hospodářské soutě

    Přidat komentář
    Číst dál
    1 příloha

Komentáře na internetu
danaketh, Listopad 19th, 2007

    Všichni
    internet
    komentáře
    soukromí
    web

Trošku jsem se zamýšlel nad tím, zda o tomhle vůbec má cenu psát.

    Přidat komentář
    Číst dál

VideoLAN - nejlepší přehrávač médií?
danaketh, Listopad 9th, 2007

    Začátečník
    Open Source
    multimédia
    VideoLAN

Když jsem těsně po přechodu z Windows na Linux hledal nějaký kvalitní přehrávač médií, především filmů (na hudbu používám vynikající Amarok), narazil jsem na VideoLAN - VLC media player. Zpočátku jsem byl trošku nedůvěřivý ale po odzkoušení několika VCD a DVD jsem byl naprosto unešen.

    7 komentáře
    Číst dál

PHP5 a podpora dBase
danaketh, Listopad 9th, 2007

    Linux
    dBase
    PHP

Poměrně nedávno jsem vyřešil problém, který mne tížil dlouhou dobu a nedařilo se mi jej vyřešit. Do PHP5, které mi běží na serveru, jsem potřeboval přidat podporu dBase. Je to souborová databáze, velmi jednoduchá a dnes v podstatě nepoužitelná, protože nemá nic z vymožeností současných databází. Přesto to jeden přesunutý projekt vyžadoval a tak nezbylo než hledat, jak se k té dBase podpoře dopracovat.

    1 komentář
    Číst dál

Masové rozšíření Windows Vista...
Karel, Říjen 15th, 2007

    Všichni
    Linux vs Windows

.. ani po půl roce. Dnes jsem se opět dočetl o masovém rozšíření velice populárního operačního systému, Windows Vista. Neznám přesné statistiky (a netroufám si je odhadovat, mám přístup k webům pouze s pár tisíci návštěvníků denně a proto nebudu zpochybňovat Toplist, který, a nebudu jediný, blokuji), ale při pozornějším zkoumání je vidět určitý trend, který zhodnoťte sami.

Zdroj: Toplist,

    2 komentáře
    Číst dál

Zloděj a anonymní oběť
Karel, Srpen 20th, 2007

    Počítače a lidé kolem nich
    Ostatní

Ohodnocení lidské práce je mimořádně obtížné téma, které u mnohých vyvolává až nepříčetnost. Od malička máme zakódováno považovat fyzickou práci za obtížnější, než je práce duševní. Pochopitelně, část společnosti tento názor utlumí nebo naprosto změní, část bude po hospodách a u Křižíkovy fontány vykřikovat různá demagogická hesla.

    Přidat komentář
    Číst dál

Jak jsem zakládal webhosting
Karel, Červenec 20th, 2007

    Počítače a lidé kolem nich
    Ostatní

Bylo nebylo, měl jsem několik webů (mimo jiné i tento) na jenom serveru. Původně byl hosting založený spíše kamarádském přístupu, znal jsem jednoho ze správců-majitelů a tak byla nabídka slušná, za velice mírnou cenu „neomezené“ množství místa a ssh účet. Někdy v březnu se majitelé rozhodli z hostingu vyždímat trochu víc, upgradovali server (což se mi líbilo) a začali ho zabezpečovat (což se mi ze také líbilo).

    Přidat komentář
    Číst dál

Mýtus uživatel
Karel, Květen 22nd, 2007

    Počítače a lidé kolem nich
    Ostatní

Takzvaná „široká veřejnost“ udržuje v oblasti IT jednu velice mylnou představu – představu jednoduchosti. Vše má být jednoduché, aby se s tím „běžný uživatel“ vypořádal. Velice rád bych se pokusil tento mýtus vyvrátit.

    7 komentáře
    Číst dál

Dotazník - včetně průběžných výsledků

    Všichni
    Linux vs Windows

Průběžné výsledky jsou zde.

Jistě jste si všimli dotazníku na - je prvním z pravděpodobně celé série dotazníků, které v rámci této domény vzniknou. Jeho cíl je jednoduchý, ověřit některé základní předpoklady o operačním systému Linux a všeobecně o představách tzv "normálních" lidí (doufám, že až se dotazník rozšíří, bude spektrum odpovědí širší).

    6 komentáře
    Číst dál


Kometáře

Zatim tu nejsou žádný (schválené) kometáře.
Nové kometáře nejsou povolené.

Související články

300 bitva u thermopil cz online ztráta identity na internetu ani cerna ip adresa badoo nový firefox cz aplikace do mobilu badoo air soft tank levně dárky k vánocům pro teenagery internet oskar technická podpora badoo