Bezdrátový internet polabsky.net - totálně negativní zkušenosti

autor Martin | cal 10.03.1997 | mrtvý blog m4rtin mrtvý blog |

Je to tři či čtyři roky, co jsem si domů ve Velkém Oseku pořídili internet pomocí WiFi připojení od společnosti polabsky.net – bezdrátový internet. Na


polabsky net, polabsky net zkušenosti, wi fi polabsky net, polabský net internet, totalne negativni, fristail antena, Bezdrátový internet polabsky net totálně negativ, poříčany internet, internet ve Velkem oseku, Film mel gipson,

Je to tři či čtyři roky, co jsem si domů ve Velkém Oseku pořídili internet pomocí WiFi připojení od společnosti polabsky.net – bezdrátový internet. Na začátku bylo vše v plenkách. Přestože zákazník zaplatil přes sedm tisíc – za anténu, přijímač, switch a potřebnou kabeláž, internet dlouhé dny nefungoval.

V prvopočátcích se to muselo omluvit. Učený z nebe nespadl a provider se musel naučit základní postupy, protože se v žádném případě nejednalo o odborníka – spíše naopak, začátečníka. Jenže v Labi se přelily desítky krychlových kilometrů vody a obraz funkčnosti je stejný, resp. horší.

Internet od začátku fungoval tragicky. Na vině nebylo špatné spojení našeho přijímače s dalším bodem na trase – základní školou. To ukázala jasně měření, statistiky pingů a pathpingů. Chyba byla prokazatelně na straně provozovatele.

Všechno fungovalo na principu

Já: Dobrý den, nejde mi internet. Bod na škole má ping 2ms, další body už ale nejdou.
On: To není možné, před chvílí jsem se tam připojoval.
Já: Mě to prostě nejde. Jak říkám: ping na školu 2ms, dál to neběží, zkuste se na to podívat.
On: Mě to zase běží, chyba je u vás. Dokonce tam bylo připojeno před chvílí deset lidí, to není možné. Podívám se na to ještě jednou.
Já: Tak děkuju, nashle.

Po hodině se internet rozběhl v plné rychlosti, přestože kupříkladu předchozí čtyři dny běžel tak, že šlo stáhnout stránky cca do 10kb velikosti. IDnes , zive.cz či můj vlastní web byly utopií.

Polabský.net nám, resp. mě, otevřeně a záměrně lhal, nedodržoval smluvené podmínky a presentoval se typickým "podnikatelským" chováním – mlžení, křiváctví, svádění věcí na zákazníka, prostě klasika.

Uběhly ty tři či ctyři roky, firma byla zřejmě prodána a já si říkám zlatý původní majitel. Ač to nebyl schopný IT člověk, alespoň odpovídal na emaily či sms.

V současné době běží internet v mé domovině tragicky nejen o víkendech, ale 80% času a to od prázdnin. Naštěstí doufáme, že brzy přijde lepší poskytovatel, vše je v jednání. Na info email jsem psal férový dotaz, kde jsem popsal, že to nechodí, co to dělá, jak jsem to měřil, a požádal firmu o nápravu skutečnosti.

Dodnes, myslím že po dvou měsících, firma mlčí. Kdyby alespoň mlčela a napravila své trapně neběžící připojení. Toho jsme se nedočkali, naopak se neděje vůbec nic.

Dnes se mi podařilo připojit na ICQ celkově na cca deset minut. IDnes trval asi minut pět. Když jsem se ráno připojoval na rychlou a nenáročnou HockeyArenu, čekal jsem hodně přes šedesát vteřin. Co k tomu dodat?

Při mém odchodu na vlak před šestou se internet zrychlil, asi dvojnásobně, takže úvodní stránku iDnes.cz si prohlédnete v luxusním čase skoro tří minut.

Doufám, že od jiného providera dostaneme malý vánoční dárek v podobě použitelnějšího spojení, protože polabský.net bych nedoporučil ani vlastnímu nepříteli, protože bych mu nemohl poslat ani výhružný email. Vyvarujte se ho!


Kometáře

Zatim tu nejsou žádný (schválené) kometáře.
Nové kometáře nejsou povolené.

Související články

jan kříž novinář anneliese michel film badoo zpravy dárky pod stromeček gynekologie 2 streem badoo v mobilu download Badoo,stahuj spamový robot odstranit komerční valentýn analogické hodiny pro pc