Bojujeme proti spamu

autor Vojtěch | cal 16.05.2007 | lancelot lancelotak |

Na Internetu se jistě každý setkal se spamem. Spamovací roboti navštěvují tento web dnes a denně. Tu a tam se pokusí diskuzi "znečistit" i nějaký ten


proti spamu, ip adresa badoo, spamový robot odstranit, spamovaci roboti, ochrana pro ti spamu, javascript ochrana spamu, Zvýšení výkonu ACER Aspire, badoo do windows mobilu, placene filmy, meteoradar světa,

SpamNa Internetu se jistě každý setkal se spamem. Spamovací roboti navštěvují tento web dnes a denně. Tu a tam se pokusí diskuzi "znečistit" i nějaký ten člověk. A právě proti nim se musíme chránit. Jako ochranu proti robotům používám triviální javascript, s lidmi je to trochu jinak. Ti se javascriptem odbýt nedají. Je totiž třeba odlišit normální příspěvek od spamu. Proto tu existuje Ban list. Jednoduše se na něj přidá IP adresa komentujícího a příspěvek si již nevloží.

Co, ale dělat když se nějaký ten vykuk objeví ze dne na den a začne dělat nepořádek? Nemusím dělat vůbec nic, systém pracuje za mě.

Dle jasně daných kritérií umístí IP adresu "záškodníka" na Ban list zcela sám. Jednoduché a efektivní řešení. Někteří lidé se trapně pokoušejí vkládat spam ručně(tzn. že neustále ručně odesílají formulář), nechápu to. Jde to přeci daleko snadněji. Navíc je úsměvné si pročítat texty spamu. Spousta sprostých slov a tupých nadávek. Snaží se vyvolat dojem, že oni jsou dobří a my nejsme nic. Je to však úplně naopak, oni jsou hovna. Bohužel se ve většině případů jedná o děti, kteří nemají o dané věci žádné potuchy.

Proti spamu je dobré se bránit takovou cestou, která neomezuje normální komentující.

Aktualizace:

Po rozhovoru se Sairusem mi bylo navrhnuto, že bych zde měl uvést konkrétní příklad boje proti Spamu. Musím uznat, že má pravdu a pokusím se tedy zjednat nápravu.

Na tomto webu používám proti robotům javascriptové řešení. Jedná se o to, že robot javascript nezná, tudíž danou podmínku pro vložení komentáře nesplní. Pokud má někdo problém se spam roboty, může využít tento návod.

Mějme dva inputy typu hidden, do jednoho vložíme řetězec a ten druhý necháme prázdný. Při odesílání formuláře, využijeme události onclick a prázdnému inputu předáme hodnotu inputu prvího. Než následně vložíme příspěvek do databáze, porovnáme oba inputy a v případě že se rovnají, můžeme vložit komentář.

V praxi to pak může vypadat třeba nějak takto:


Kometáře

Zatim tu nejsou žádný (schválené) kometáře.
Nové kometáře nejsou povolené.

Související články

blat kodovani blog jan barta badoo STAHNOUT DO POCITACE Siemens SL23T 1 recenze badoo mobile wm5 proslov narozeninám aplikace do mobilu badoo slávka badoo Badoo zruseni profilu www maturitní ples OA 2014 kolín