Bude VZP proplácet tvrdý alkohol?

autor Martin | cal 03.03.1999 | mrtvý blog m4rtin mrtvý blog |

"Schovejte si účtenky, volové!", zaslechl jsem jednoho z místních povalečů, který mířil se skupinkou svých lidí do vietnamské samošky pro pár ranních


fristail klub, tvrdost alkoholu, tvrdý alkohol, alkohol vzp, tvrdosti alkoholu, co bude v roce 2013 proplácet vzp, recese na badoo, Alkohol Na Pranýři cz, VZP při alkoholu, Učastnici zájezdu rozbor,

"Schovejte si účtenky, volové!", zaslechl jsem jednoho z místních povalečů, který mířil se skupinkou svých lidí do vietnamské samošky pro pár ranních lahváčů či lahvátorů, pokud jste z Moravy. Tyhle lidi potkávám každé ráno na tramvajové zastávce poblíž mého domova, když vyrazím do práce. Nejprve jsem to považoval za recesi.

Krutě jsem se mýlil. Starý vousáč měl pravdu! Zřejmě kdesi vyhrabal ranní deník Metro, který se nedávno začal šířit po Plzni pomocí kamelotů, žen čtyřicátnic, které cpou všem do ruky výtisk s heslem: "novinky pro každého".

Sám Metro odmítám. Nelibí se mi moc tzv. letáková forma šíření. Na větších zastávkách se všemožné ženy snaží obdarovat každého nešťastlivce novinami. Kdo nedrží v ruce výtisk je jasný. Proto je na těchto místech vidět ráno celkem humorná scéna, kdy každý ze čtyřiceti lidí má otevřeny jedny noviny. Skoro jako v reklamně na naše nešťastné čutálisty, kdy běží městem rozliční T-Mobajláci.

Ale k věci. Jak jsem již zmínit vousáč se nemýlil. Ačkoliv neměl bohulibý zjev, vousy ani vlasy nestříhané, v aktuálním dění se vyznal. Podle všeho dosluhující ministr zdravotnictvi, který natahuje nervy doktorů jako Dolly Buster svoje prsa, Ráth jmenoval bývalého poslance ODS Petra Kotta do křesla středočeské pobočky VZP.

Jelikož je o tomto člověku známé, že byl právě z klubu ODS vyloučen potom, co prošvihul kvůli několika desítkám procent lihu ve skleničce důležité hlasování, je teď na pranýři. "Chlastem k ředitelskému postu!", ptají se jedni. "Není ten Ráth největší vůl a přizdisráč vládnoucí ČSSD?", dodávají druzí (ne není, je to pan Parouback, pozn. autora).

Bude alkohol u VZP na recept či budou propláceny účtenky z obchodů?

Každý, kdo obdržel tuto zprávu si musel položit tyto dvě otázky. Je celkem bez debat, že by bylo nejlepší kdyby byl alkohol na recept.

Doktoři by měli přístup do databází sociáních a finančních úřadů. Dle tabulek zohledněných k věku, postavení a také rasy pacienta by bylo možné předepsat určité množství alkoholu konkrétnímu člověku, který by se potom mohl z dané situace jednoduše prochlastat.

Navrhuji, aby byla v tabulkách také přesně usnesena tvrdost alkoholu v procentech, či jinak: kolik smí pacient odbržet stoprocentního lihu. Samozřejmě z jednoduché trojčlenky by šlo potom odvodit kolik na recept může dostat čtyřicetiprocentních vodek, či desetistupňových piv s obsahem mezi třema až čtyřmi procenty alkoholu.

Proplácení účtenek by bylo velice diskutabilní! Tak, jako tak by se musela stanovit kvóta alkoholu na hlavu, výše uvedené tabulky by byly nutností také. Ovšem v tomto případě se naráži na problém, že by pacient mohl nakupit lístky od několika dalších jedinců, aniž by nějaký alkohol požil a sám nakoupil. Tato metoda zde naráži!

Prodávat alkohol v lékarnách

Jsem jednoznačně pro! Poslední dobou mě vyloženě pobuřují hloučky postávajících nepracujících, kteří se srocují před obchody a popíjejí to první ranní pivko. Jednak blokují vstupy do samoobsluh, druhak člověk značně riskuje, pokud se snaží prokličkovat davem. Je jen otázka času, kdy u mého staženého hrdla přistane ruka opilcova s uraženým koncem lahvátora a slovy: "vydej kapsy, chlapče!".

Pokud by se alkohol vydával v lékárnách, tento problém by se celkem značně eliminoval. Jelikož je lékáren daleko méně než obchodů s potravinami, byly by tyto hloučky vohnoutů situovány často v zastrčených lokalitách, kde by toliko neničili krásný výhled na město plzeňské.

Fandím panu Ráthovi, opět dokázal, že na první pohled nelogický až dementní krok, je skrytá genialita činu. Jen tak dál!


Kometáře

Zatim tu nejsou žádný (schválené) kometáře.
Nové kometáře nejsou povolené.

Související články

jan kříž novinář anneliese michel film badoo zpravy dárky pod stromeček gynekologie 2 streem badoo v mobilu download Badoo,stahuj spamový robot odstranit komerční valentýn analogické hodiny pro pc