Chodíme vpravo, néé?

autor Martin | cal 07.08.2004 | mrtvý blog m4rtin mrtvý blog |

Doba okupace vražedníkem Adolfem Hitlerem je šedesát let za námi a tedy i chvilkové ježdění vlevo. Do britského azilu od "práce" v Česku emigrovalo jen


chůze po chodníku vpravo nebo vlevo, Na chodniku chodime, od kdy se jezdi vpravo, Na chodniku se chodi v pravo, kdy se chodi vpravo, Chodi se vlevo nebo v pravo, Kde chodime po chodniku, Po chodniku chodime vlevo, chuze po chodniku v pravo nebo vlevo, na chodniku chodime v pravo,

Dav lidíDoba okupace vražedníkem Adolfem Hitlerem je šedesát let za námi a tedy i chvilkové ježdění vlevo. Do britského azilu od "práce" v Česku emigrovalo jen pár cikánů, tím to také nebude. Přemýšlím nad tím, proč stále spousta lidí využívá na chodnících levého pruhu.

Při troše tolerance by se dalo říct, že lidé chodí středem, což je snad ještě horší než vlevo, protože to nejdou obejít ani z jedné strany. Na českých dálnících se již levý pruh začíná využívat pro rychlejší provoz, bohužel při pěší dopravě to tak zatím není.

Dle mého názoru se všobecně pravý pruh, pokud není udáno jinak, využívá pro pomalejší rychlost dopravy, tedy i chůze na chodnících. Čím více vlevo jdu, tím rychlejší jsem. Teoreticky by nejlevější část měli používat sprinteři, trošku pravěji od nich běžci na delší tratě :-) Nikoliv v Čecholandu.

V Czesku tomu tak není. Pokud jdu v Plzni na nádraží vyskytující se lidé v protisměru ve dvou kategoriích:

1. Důchodci

Ti využívají pravou část, levou i střed. Často dvě tašky, to znamená, že nejdou obejít, pokud má člověk tu smůlu, že jde za nimi. Ti se vyskytují většinou v exemplářích s rychlostí cca dvakrát menší než průměrné batole ve věku jednoho roku.

Na důchodcích je zajímavá, že se často vyskytují ve skupinách. To člověk nemá šanci vůbec. Pokud jde nebožák v protisměru, lze ještě použít hru ramenem, kdy protiháče tlačí, čímž si prodírá vlastní pruh vpravo, na který má své právo.

Potíž přichází v momentě, kdy má člověk předejít skupinu důchodců na limitovaném úseku pomocí nějakých mantinelů, tak jak je to pod mostem u plzeňského nádraží. To se z nebožáka stává neboštík. Je to jako s kamiony: pokud neutvoří mezery, není možné je předjet.

Tašky tvoří často jednu třetinu pruhu a nelze obejít zleva a zprava. Nastává tak neřešitelná situace, kde je nutné vyčkat a jít tak, že vás předchází i nehybné předměty, což stojí nervy. Ne každý je má.

2. Spěchající lidé

Tento prvek pěšího provozu se vyskytuje poměrně často ráno, to důchodci ještě spí a prostí lidé míří do práce, a odpoledne po čtvrté hodině. To důchodci zase spí a lidé zase putují z práce zpět.

Spěchající lidé využívají levého chodeckého pruhu k předejítí pomalejších. Díky vlastnímu pocitu, že cesta z práce, kde plní svoji pětiletku, je důležitější než cokoliv jiného, často brázdí opačné pruhy hlava nehlava, ikdyž je v jejich bezprostřední blízkosti osoba jdoucí proti nim.

Často jdou nevědomky do střetu a to se cení, přátelé.

Jak se bránit?

1. Huráá, trénink

Pro hráče kolektivních sportů jako je hokej, lacross či florbal, je toto vítaná konfrontace tréninkového charakteru. V těchto sportech je nutné hrát, hrát a ještě jednou hrát. Pokud máte možnost hry do těla i během cesty do práce či skoly rostete ve sportu tam, kde jiní stagnují.

2. Tady štěkám já!

Ano, pitbull na vodítku před majitelem dokáže jisto jistě zabránit konfrontaci mezi civilistou jdoucím správně vpravo a neplechou, co jde v protisměru. Má funkci takového rozhrnovacího pluhu lidí.

Tato metoda je však morálně nepřípustná neb dochází ke ztrátě na lidských životech. Ale koho by zajímala morálka? Vlakem stejně jezdí jen voliči ČSSD a KSČM, tedy často vohnouti – ti od ODS jezdí v bavorácích z neplacených daní – kteří žádnou nemají.

Je to k nevíře, ale i chození je kumšt. Přestože to majitelé automobilů neradi slyší, tak chodecká situace je často daleko závažnější než ta silniční. Je totiž narozdíl od té dvoustopé neřízená a to je ta potíž. Na blba narazíš všude.


Kometáře

Zatim tu nejsou žádný (schválené) kometáře.
Nové kometáře nejsou povolené.

Související články

300 bitva u thermopil cz online ztráta identity na internetu ani cerna ip adresa badoo nový firefox cz aplikace do mobilu badoo air soft tank levně dárky k vánocům pro teenagery internet oskar technická podpora badoo