Dementní úvaha: chyby veškerého spojte se!

autor Martin | cal 21.05.1999 | mrtvý blog m4rtin mrtvý blog |

Dlouho jsem přemýšlel, zda se vrhnout do nitěrností, kterými jsem poslední dobou obdařen, a nebo se na to prostě vykašlat. Vzhledem k tomu, že blogy jsou


otazky pro dementni, jak najdu na badoo osobu, najdu tě badoo, Sliby chyby úvaha, uvaha chyby cloveka, úvaha chyby, uvahy chyby, Vohnoti, chyby pro úvahu, fristail kolobka,

Dlouho jsem přemýšlel, zda se vrhnout do nitěrností, kterými jsem poslední dobou obdařen, a nebo se na to prostě vykašlat. Vzhledem k tomu, že blogy jsou primárně určeny k výlevu vlastních myšlenek a pocitů, nakonec píši tenhle příspěvek. Zároveň doufám, že mě jeden publikovaný text nemůže dostat do psychiatrického léčení, ač by byl sebe-psychovější Smile.

Události poslední doby mě rozhoupaly a dokopaly k různým zamyšlením. Ačkoliv právě tyhle události nehrají v těchto myšlenkách skoro žádnou roli, bohužel je zřejmé, že je tvoří. Všechno to, co nevyšlo, co nemělo růžový konec, směřuje do jednoho místa: bohužel jsem přišel na to, že ve všech věcech hledám vlastně jen chyby a tradiční věta: nic mi není dobré, je tady bohužel na místě, více než kde jinde.

Zásadním problémem by to tak ani nebylo dokud ty zápory, to hledání a hlavně řešení problémů, nepřekrylo ty plusy. Může se totiž pak hravě stát, že to, co je ve skutečnosti dobré, je ve vaších očích špatné, protože to má pár chybek, které prostě vidíte. A vidíte jen je.

Zjistil jsem, že tohle mě provází již hodně dlouho, ne jen poslední dobu, ale vidím spousty věcí, možná že všechny, těmahle očima. Všechno by bylo fajn, kdyby stejně veliký plus smazal stejně veliký mínus, a pokud bude ta záporná část menší, půjdeme k ideálnu. Co tím chci říct: v těch očích součet 1 plus (mínus 1) není nula, ale je to číslo záporné. To je ten problém. Vede to ke špatnm myšlenkovým stavům, samozřejme k zbytečné naštvanosti a tak dál.

Faktem je, že po řadě problémů, které to přináší, mě došlo, že to řešení i minoritních problémů, nás (ano, nejen mě) dostalo tam, kde jsme. Není to v prdeli, jak se mnozí domnívají, ale celkem výše.

Jelikož jsem vylíčil problém, který řeším, je na snadě jasná otázka. Má smysl mít k životu přístup, který vám znemožňuje vidět věci dlouhodobě kladně a tak se snažit neustále vylepšovat, nebo to brát flegmaticky a být za všech okolností v klidu a pohodě? Heh … nevím!

Tam, kde se to prostě hodí ...

Výše popsaná snaha hledání chyb a jejich fixace může být užitečná. Pokud člověk studuje třeba angličtinu a nikdy není spokojen, tak prostě stále roste, protože ji chce umět víc a víc.

To platí samozřejmě i všude jinde, v práci, sportu, vzdělání, dětech, jenže biohužel tady to prostě končí, je tu jasná hranice Frown.

Na zabití!

To, že člověk stále hledá, nachází a řeší, je dvojsečné. Některé věci prostě předělat nejdou, ani když se snažíte. A tady naráží kosa na kámen. Pokud je člověk zvyklý hledat chyby všude okolo sebe, ani ne tak kvuli buzeraci, ale spíše, že to tak dělá, způsobuje to zásadní životní problémy.

Nejhorší na tom všem je, že chybu najdu úplně všude a vždycky. Což nemusí mít kladný vliv na dýchatelno kolem mojí osoby. A to je ta věc, díky které jsem na to přišel. Tenhle přístup je v osobním životě konec, dříve nebo později.

Těžko lze od někoho stále … výš a výš, ostří se jen kýva – vsuvka od Arakainu … víc a víc požadovat. Jestliže na začátku neshledávám jako problém nic, tak to nemusí být během pár větších chvil ani trošku pravda.

Tohle všechno bohužel přináší strasně černý a depresivní pohled na svět, neboť to hezké skoro není a toho špatného jsou mraky Frown. Jenže, kde bychom bez toho byli, člověk se těžko může soustředit pouze na jednu stranu barikády. Buď se sebou chci něco dělat a nebo ne. řešení problémů k tomu patří nedílně. Těžko pak nechám jakýkoliv podstanější problém plavat.

Nemůžu přece souhlasit se vším, jak to padne, jak se to samo udělá. Nemůžu být stále a jen free-cool-ín, tohle dělají vohnoti a nižší úrovně života! Nezájem, přece to nějak dopadne. A když ne, tak se svět nezboří!

Všechno jde snad změnit, i tvrdohlavost, a nebo ne? Sakra … nevím! Ale chtěl bych …


Kometáře

Zatim tu nejsou žádný (schválené) kometáře.
Nové kometáře nejsou povolené.

Související články

jan barta pritelkyne advanced system care čeština otazky pro dementni hodinyy pro pc badoo v mobilu jak smazat zprávy xdrive village Pec pod Snezkou 300 bitva u thermopyl online kinotip badoo nove prihlaseni parni tlakova zehlicka shlednout cele filmi zdarma