Deset užitečných miniaplikací do postranního panelu Windows

autor atd LH mrtvyblog | cal 24.11.2011 | Vše o Windowsu, Macku a Linuxu Operační systémy |

Jak zapnout postranní panel Windows Vista, pokud ho máte vypnutý? Jednoduše stiskněte win klávesu a do vyhledávacího políčka vepište „postranní“.


stáhnout radio impuls, počasí na postranní panel, miniaplikace ve win 10, postranni panel gadget, mini aplikace pro windows 10, počasí na postranní panel Windous, panely nastroju windows 10, zvýšení hlasitosti win 10, postranni panel google, miniaolikace ve win10,

Pravděpodobně bude stačit jen část slova. Pod druhým odkazem se skrývá nastavení zobrazení postranního panelu.
Jak nainstalovat miniaplikaci? Stáhnete si soubor *.gadget a ten dvojklikem otevřete. Následně se pravděpodobně automaticky přidá do panelu. Pokud ne, můžete tak učinit ručně, pokud kliknete pravým na postranní panel a zvolíte „přidat miniaplikaci“. Zde si vyberete ze seznamu co jen budete chtít. Následuje seznam užitečných gadgetů pro každou potřebu.
Seznam vyhledávání

Na stránkách seznamu můžete najít jednoduchý gadget, který přidá do postranního panelu malé okénko, skrze které můžete vyhledávat v Seznamu. Výsledky vyhledávání se vždy zobrazí se vašem výchozím prohlížeči.

Google vyhledávání

Pokud vám nevyhovuje vyhledávání v Seznamu, můžete vyzkoušet prakticky stejný nástroj pro hledání v Googlu a na jiných webech. Rozbalením rolovátka dostáváte několik dalších webů, ve kterých můžete hledat. Z těch zajímavějších například: Yahoo, Wikipedia, YouTube, Amazon, eBay, Google Mapy.

Digitální hodiny

Pokud vám nevyhovují klasické analogové hodiny, které máte ve Vistě standardně, můžete vyzkoušet analogické hodiny. Pokud jste zvyklí koukat se vpravo dolů, tak vám tato miniaplikace nejspíše nepomůže, ale jestliže vám spodní panel připadá moc titěrný, mohl by se vám tento gadget hodit.

Online rádio

Pokud chcete poslouchat internetové rádio, tohle rozšíření je pro vás jako dělané. Miniaplikace Orange LiveRadio se sama připojí na servery a prostě hraje. Lze nastavit volitelnou hlasitost rádia a můžete si vybrat z celkem osmi stanic. Jen bacha, je to francouzsky.

Rádio Impuls a Haná

Pokud chcete poslouchat české rádio, můžete si stáhnout Impulsácký gadget, který bude přehrávat rádio Impuls nebo alternativní gadget, který zase bude přehrávat rádio Haná.

Budík – AlarmClock

Budík. Co byste asi řekli, že to dělá? :-) Ano, v určený čas vás to vzbudí. Můžete si vybrat, který zvukový soubor bude přehrán.

Kontrola wifi připojení

Následující gadget slouží jako měřič a kontrolor wifi připojení. Podle slov autora můžete mít problém s připojením, což však nesouvisí přímí s tímto rozšířením, ale obecně s wifinou. Pokud vám gadget nepůjde, pokuste se podívat do nastavení firewallu, jestli vám ho neblokuje.

Daily dilbert

Máte rádi Dilberta? U nás vychází v Mladé Frontě Dnes. Je to výborný komiks, trochu netradiční, ale skvělý. Pokud chcete každý den nového Dilberta, nainstalujte si tento gadget.

Imp's Drive Info

Aplikace zobrazující informace o discích vašeho počítače. Pokud chcete mít neustálý přehled o využitém místě, je tento gadget určený přímo pro vás.

Stáhnout miniaplikaci Imp's Drive Info
Aktuální zprávy iDnes.cz

Tento gadget vás informuje o všem důležitém. Můžete specifikovat počet zpráv, které se mají zobrazovat, či si můžete přímo vybrat, které kategorie si přejete odebírat. Jen škoda, že je písmo tak titěrné, lidé s horším zrakem si asi toto rozšíření neoblíbí :-).

Meteoradar

Radar snímající srážky nad ČR během několika hodin. Pokud chcete aktuální přehled počasí v naší republice, stahujte.


Kometáře

Zatim tu nejsou žádný (schválené) kometáře.
Nové kometáře nejsou povolené.

Související články

jan barta pritelkyne advanced system care čeština otazky pro dementni hodinyy pro pc badoo v mobilu jak smazat zprávy xdrive village Pec pod Snezkou 300 bitva u thermopyl online kinotip badoo nove prihlaseni parni tlakova zehlicka shlednout cele filmi zdarma