Film 300 - Bitva u Thermopyl: vizuelní krása, hodně podprůměrný film

autor Martin | cal 06.03.2001 | mrtvý blog m4rtin mrtvý blog |

Krásná, megalomanská a očekávaná filmová novinka 300 – bitva u Thermopyl vsadila na víc než cokoliv jiného na svou visuelní přitažlivost. A nutno dodat:


bitva u termobilu film online, Podprůměrný film, thermobil, vizuélní rozdíl, bitva o termopil, 300 let bitva u thermopyl film zdarma, sparta bitva u termobilu, bitva u thermopyl film, 300 bitva u thermopyl film zdarma, bitva u termobilu,

300 - bitva u ThermopylKrásná, megalomanská a očekávaná filmová novinka 300 – bitva u Thermopyl vsadila na víc než cokoliv jiného na svou visuelní přitažlivost. A nutno dodat: udělala dobře. Film je navštěvovaný, inzerovaný a všude se o něm mluví. Je krásný, drsný, skvěle počítačově upravený. Bohužel je jako klasická blondýnka: hezký, ale hloupý.

Film 300 není filmem, jak by si ho průměrný divák představil, k filmu mu totiž chybí to hlavní: být filmem. Visuálně podobně hezký Pán prstenů měl pěkný příběh, i pro nefanatiky tématiky byl i zajímavý. Bohužel film 300 ve své podstatě žádný příběh nemá. Je to plytký přepis legendární bitvy.

300 - bitva u ThermopylFilm lze celkem hezky přiřovnat k hokejovému zápasu. Trošku rozbruslení, první, druhá a závěrečná třetina. Bitva. Na konci se rozhodne o tom kdo končí a kdo pokračuje. Nic víc. To je přece jen málo. Před pár lety by tohle možná stačilo, ale v současné konkurenci stěží.

Příběhem je stále dokolečka omletá bitva u Thermopyl, hezky se o ní píše na wikipedii. Hrstka vojáků pod vedením Leonidase dokáže díky slušné taktice a svojí profesionalitě bránit řeckou Spartu před šíleným Xercesem, který je v obrovské a drtivé přesile skoro milionu mužů. Spartička ma jen necelé tři stovky.

300 - bitva u ThermopylZklamán jsem byl také z realičnosti filmu. Na rozdíl od výborného Gladiátora je 300 takříkajíc komixově zpracována. Všichni hlavní zúčastnění mají skoro nadlidské schopnosti, dokáží přemoci nepřítele často i v počtu jeden ku stu. Taktéž bych u takovéhoto filmu, jenž má ukázat výborné taktické schopnosti sparťanů, neočekával na jedné straně skvělý a promyšlený boj ve skupině a na straně druhé naprostou nedisciplinovanost a časté totální nedodržení formací v okamžiku druhém.

Z filmu jsem byl naprosto zklamán. Jedná se spíše o jakousi reklamu na grafické schopnosti současných filmových studií než cokoliv s filmem společného. Nic se také divák nedozví o jejich kultuře, vedení boje či státu samém nebo dokonce o samotném králi. Je to škoda, protože námět byl dobrý a rozpočet zřejmě také.

300 - bitva u ThermopylNejvíce ze všeho mě mrzí absence jakéhokoliv příběhu, tento ve filmu obsažený je opravdový horror ve smyslu náročného diváka. Z historie je vidět, že je možné natočit velkofilm jako vizuelní chuťovku, která by však dokázala přitáhnout větší záběr typů diváků. Ve filmu je vidět pouze neuvěřitelná krutost, zabíjení a tu a tam občas chytrost sparťanů a to je sakra málo.

Absolutní hodnocení za grafiku, tedy 10/10, za film jako takový stěží 3/10. Těžko lze jako absolutní hodnocení tato dvě čísla zprůměrovat :-)

Plusykrásné grafické a megalomanské zpracování, výborně zvládnuté ohromné scény, slušná hudba a hlavní namakaní a vyleštění herci


Kometáře

Zatim tu nejsou žádný (schválené) kometáře.
Nové kometáře nejsou povolené.

Související články

darky pod stromeček xdebug var_dump t mobile vypnuti internetu cizi profil 300 termopil do mobilu jak najdu na badoo osobu vtipy ostravaku aplikace k narozeninam apocalypto ke shlédnutí ytube erotika