Film Crash - ani bílá ani černá

autor Martin | cal 23.01.1999 | mrtvý blog m4rtin mrtvý blog |

Jelikož je filmový svět přesycen úchvatnými megálními filmy, jejichž náklady by sežraly tři čtvrtiny našeho národního rozpočtu na příští rok, pro


ani cerna, zdarma filmi schlednuti zdarma cz bez registrace, filmy s cernochama, film černé zlo, scénka černá a bílá, černá a bílá film, film crash online, film crash informace, crash film online cz, crash film,

Film CrashJelikož je filmový svět přesycen úchvatnými megálními filmy, jejichž náklady by sežraly tři čtvrtiny našeho národního rozpočtu na příští rok, pro vytvoření nového a dobře kritizovaného filmu je nutné se držet jednoho ze dvou pravidel: buď investovat spousty peněz a s bát se o úspěch a nebo přijít s něčím novým. Filmový kousek Crash jde tou druhou cestou.

I mezi zásadními snímky historie můžeme najít ty druhé jmenované a to dokonce relativně mladé filmy. Prvním, který napadne každého je Memento. Ten na mě udělal velikánský dojem. Dále si vzpomínám na 21 gramů, jehož nezapomenuteně depresivní atmosféra mě hodně dostávala. Pokud spojíme to dobré z obou filmů máme kousek Crash. Konkrétně z Mementa vezmeme nápaditost, se kterou autor přišel, a z 21 gramů bych si rád půjčil tu hrozně depresivní atmosféru. A je to Smile.

Dobrý nápad je půlkou úspěchu!

Film CrashAutor se zaměřil na, zatím nikde, neukázanou věc. Snažil se vyobrazit hlavní postavy (je jich tak deset až patnáct) v kladných a také záporných postavením, činech a jevech. Nic není přece jenom černé a jenom bílé! Jak to dokázal?

Na začátku filmu se dostáváme do spletence postav, kdy jsou za sebou promítány scény (zatím) na sobě nezávislých lidí, kteří nemají do té doby spolu nic společného. Všechno je přibarveno faktem, že polovina těchto postav je černá a bílá Wink. Nemyslím tím charakterově, ale barvou pleti.

Černoši kradou, nenávidí bělochy, snaží se jim udělat jen to špatné. Naopak běloši jsou čistí, mají peníze a jsou klidní, míří k cíli. Zlom přichází v okamžiku, kdy se hlavní postavy ve scénkách začnou potkávat se svými kolegy z filmu, které na začátku neznali, a karty dobra a zla se začnou rázem otáčet.

Nakonec i bohatých běloších divák zjistí, že nejsou takovými klaďasi, jak ze začátku vypadali – jak jinak … nesnáší černochy. Na začátku neznámí lidé se začínají potkávat a jejich filmové osudy se začínají prolétat, jako by se nic nedělo. Takový je život.

Jak toho docílit? Jednoduše.

Otázku dobra a zla lze jen s těží vyobrazit tak, aby nebyla ve filmu ani trocha nenávisti, krve, zbraní a lidského hnusu. Tady nastupuje mnou prve vyzdvihnutá atmosféra. Je totiž neuvěřitelně depresivní.

Faktem je, že jsem se při filmu dvakrát hodně zasmál, ale toto bylo slabou náplastí na zjištění psychického vývinu lidí, kteří zde vystupují. Nikdo není absolutní zápor??ák, ani není absolutní klaďas.

Jedním šmahem by se dalo říci, že Crash ukazuje každého smrtelníka z obou dvou stran: z té slušné a poctívé (bílé) a z té za kterou se většina lidí stydí: z té zavrženíhodné, agresivní a tmavé.

Klubko postav jako vlna smotané

Film 
CrashVe filmu Crash je velice složité hodnotit vlastní výkon herců. Nejedná se třeba o Nicolas Cage ve filmu Lord of War , kde se všechno točilo kolem jeho postavy – byl takovým symbolem. Není tu ani řada lídí, která by měla nějakou hierarchii a někdo z ní lehce vyčníval.

V nástinu tohoto filmu jsou si všichni rovni. Každý má svoji roli, každý se dostane na scénu v dobru i zlu. Je to opět kousek posunu jiným směrem, než ubíhá poslední doba "plátená". KaždýFilm Crash z herců splnill svoji roli do puntíku, každý se vžil a zahrál, tak jako by se to opravdu stalo v životě. Nikdo si nehraje na hrdinu, nikdo se nasnaží být ten vyvolený.

A to je dobře. Realita je hlavním atributem tohoto filmu a je komponována výborně. Jedině kladně lze hodnotit i celý koncept filmu. Ještě nikdo nenastolil podobně otáčky filmového kola tak, aby byla podobným způsobem zobrazena obá stran mince.

Cílem tohoto filmu je divákovi ukázat, že život má vždycky něco bílého a něco černého. Tak to je a tak to bylo. Filmu Crash se to povedlo náramně. Zařadil se tak do třídy velice kvalitních filmů, které sídlí první stovce všech dob. Lepší vizitku dostat nemohl.

PlusyPonurá atmosféra filmu, vyobrazení dobra a zla, resp.


Kometáře

Zatim tu nejsou žádný (schválené) kometáře.
Nové kometáře nejsou povolené.

Související články

blat kodovani blog jan barta badoo STAHNOUT DO POCITACE Siemens SL23T 1 recenze badoo mobile wm5 proslov narozeninám aplikace do mobilu badoo slávka badoo Badoo zruseni profilu www maturitní ples OA 2014 kolín