Film Green Street Hooligans

autor Martin | cal 20.07.2003 | mrtvý blog m4rtin mrtvý blog |

Kryptor - Hooligans Tak se dáme do toho ať teče soupeřů krev fotbal nás nezajímá, chceme se jen rvát násilí a fanatismus velí našim činům bejt


PÍSNIČKY z filmu non plus ultras, charlie hunnam film, filmy o bitkách, hooligans film cz ke satazeni zdarma, hooligans, green street hooligans, chuligani film, green street ulice, hooligans bitky, Green Street chuligáni film online,

Kryptor - Hooligans

Tak se dáme do toho ať teče soupeřů krev
fotbal nás nezajímá, chceme se jen rvát
násilí a fanatismus velí našim činům
bejt hooligan - náš smysl života.
Nic nezastaví nás v týhle výtržnosti
mezi náma a nima neexistuje příměří.
Bojuj nebo uteč, pro strach tady není místo
bitva v ochozech začíná.
Anonymita davu, alkohol v krvi, agresivita a nenávist.
Hooligans!

O fotbalových chuligánech ...

Green street hooligansVýše uvedený úryvek z písničky legendární thrash metalové kapely Kryptor celkem jasně a stroze uvádí o čem bude zhruba další hodina a půl filmu. V Česku bylo již několik pokusů, jak zobrazit tohle trochu nesportovní odvětví fotbalu. Naposled to bylo v Non Plus Ultras, které si ovšem nědělaly nárok na kapku reality, ale spíše parodovaly.

Green Street Hooligans aka Hooligans na to jdou od lesa, resp. spíše z poza rohu ulice, s rukou sevřenou v pěst a nebojící se vůbec obdržených ran. Tenhle film mapuje jednu z částí života jedné generace fotbalových hooligans, kteří bezmezně fandí West Ham United, a brání ho v bitkách, které svádí s podobně, řekl bych až fanatickými zastavači, jiných týmů. Leč fanatismus bych v tom nehledal.

Proč ten příběh okolo?

Green street hooligansHooligans není pouze film o bitkách, rvačkách a krvi, má bohužel obalovací příběh, který se točí okolo hlavního protagonisty Elijaha Wooda. Ten je nucen po mnoha letech studia ukončit neúspěšně a vyhozením Harward, neb na něj jeho vlivný spolubydlící ušil boudu s distribucí drog a cesta zpět už nevede.

Tak se vydá za svojí sestrou do Anglie, která je již několik let vdaná za bývalého leadera místních hooligans. Ten pod pohrůžkou jejího odletu do zámoří všeho nechává a zůstává místo výtržností doma s rodinou. Ovšem ne tak jeho bratr. Ten po něm úlohu převzal a tak se mladý Matt Buckner (Elijah Wood) dostane mezi partu tvrdého jádra.

No ... kdyby tady tohle všechno okolo nebylo, kdyby tu nebyl Harward, něžný a láskyplný příběh o manželské dvojici a zadostiučiňující závěr, nic by se nedělo a bylo by líp.

Bitky, brutalita, ctnost a hrdost

Green street hooligansByl jsem hodně překvapen tím, co film přinesl. Ve filmu nejsou tihle hooligans žádní zbabělci, chodí i proti přesilám, nebojí se ran. Většinou se jedná o chlapíky, kteří nepracují jako dělníci, ale jsou to relativně vážení lidé, kteří mají rodiny a žijí normálním životem. Tedy až na tuto úchylku Smile. Jdou prostě za svým vytýčeným cílem, hlava nehlava protivníkova.

Ještě více mě překvapilo to, že tihle hoši nejsou nějací blbci, ale pouze ti, kteří se rádi perou. Ovšem ale jen zase proti těm, kteří trpí stejnou potřebou. Inu, tenhle film není o vypatlancích, kteří napadají nevinné, dělají bordel na fotbale, každý se jich bojí, ale něco mi hodně připomnělo Klub rváčů.

Poslední věcí, kterou bych rád z tohoto tématu vytáhl je férovost. Nejvíc jsem byl překvapen tím, že až do závěrečné scény si žádný z výtržníku nedovolil vzít na soupeře žádnou pomůcku, tyč či něco podobného. Nakonec se to na závěr poruší, ale ta poslední finální bitka je trochu mimo celkové dění. Je to věc pouze cti, odhodlání, ale také férovosti.

Herci: zbytečný Elijah Wood

Green 
street hooligansByl jsem překvapen, že tento herec byl obsazen do podobné role. Není špatný, ale jeho krásný, vyleštěný obličej se do tohohle prostředí moc nehodí. Pravdou je, že sehrál svoji roli zajímavě, ale z podobného klučiny se přes noc nestane fotbalový grázl. Celkem jasně ho zastínil představitel druhé hlavní role, kterou si zahrál Charlie Hunnam. Ten se do ní přímo hodil, stejně tak jako jeho filmový bratr Marc Warren. Ostatně celkem všichni byli na svých místech.

Hodnocení

Film mě překvapil po všech směrech, nečekal jsem, že takhle skvěle dokáže někdo zpracovat podobnou problematiku. Trochu mě zamrzela ten obalovací příběh a závěrečný Elijahův happy end, ale je tam a musíme se s ním naučit žít Wink.

Plusypěkné zpracování, hezky udělané bitky, zajímavý příběh, vyobrazení života hooligans a to nejen při fotbale, výkony většiny herců, dobrá zápletka a vnitřní bitkařský příběh


Kometáře

Zatim tu nejsou žádný (schválené) kometáře.
Nové kometáře nejsou povolené.

Související články

hledani v total commander free Steve Jobs byl v roce 1985 vyhozen z Apple ktero vánoce walpapers proslov originální vánoční advanced system care cestina instace operačního systému www badoo kom ucastici zajezdu celz film delvita doba ledová je mobilní operátor všemocný