Film Peter Jackson's King Kong

autor Martin | cal 07.12.2002 | mrtvý blog m4rtin mrtvý blog |

Příběhem o monstrózní opici se během krátkých dějin filmu zabývali celkem tři režiséři. Nejprve v roce 1933 to byli Merian C. Cooper s Ernestem B.


peter jacksons king kong film, filmy celi, filmy s ernestem, rezie peter jackson film king kong, blat cz clanek film peter jackson s king ko, filmy king, kolopky, vánoce s Ernestem, filmy s king kongem, Khingh fIlm celi,

King 
KongPříběhem o monstrózní opici se během krátkých dějin filmu zabývali celkem tři režiséři. Nejprve v roce 1933 to byli Merian C. Cooper s Ernestem B. Schoedsackem, potom po dalších třiačtyřiceti letech to pak byl John Guillermin s King Kongem roku 1976. V tom loňském dvojici doplnil vyznavač monstrozních filmů Peter Jackson.

Peter Jackson

Tento rozený novozélanďan je veleznámý především svojí trilogií Pána prstenů. Není snad nikoho, kdo by alepoň jeden z jeho kousků neokusil. Nestalo se to ani mě Smile. Přestože nejsem vyznavačem Pána Prstenů, scifi, draků, elfů ani Tolkiena, celá trilogie se mi vryla hodně hluboko pod kůži.

King KongVinu na tom nese především tento pán. Díky svému "nefanouškovství" jsem si mohl film vychutnat především jako film, ne jako remake milované knihy, o to to bylo lepší. Čím mě to oslnilo? Zpracovaním, efekty, megamonstrózností, výpravou a také svojí délkou. Ani jednou jsem se za tři hodiny nenudil, vždy bylo co obdivovat.

Všechen svůj um Peter Jackson vložil i do King Konga a tak je to opravdu pěkná podívaná, kterou by si neměl každý, minimálně pro dobrý pocit pro kritiku, ujít.

V hlavní roli: opice!

Dlouho očekávané, monstrozní a reklamou profláknuté filmy mají jeden závažný problém. Každý od nich očekává, v porovnání s neznámými filmy, minimálně zázraky. Pokud nepřekročí svůj stín, nedosáhnou kladných hodnocení. Tímhle faktem je v očích mnohých poznamenán i King Kong – ruku na srdce: očekával jsem od něj moc a moc a nesplnit alespoň jedno z mojich kritérií hodnocení, rozepisoval bych se tu na stránce o těch zásadních chybách které má Cool. Jenže až překvapivě moc se mi tenhle film zalíbil.

Nepřekvapila mě ani tak monstróznost a velikost filmu, se kterou jsem počítal, ale především nápady a různorodost filmu. Část je romantika, část je thriller s prvky psycha a některé partie jsou i komedie. Celé je to pak drama.

Když jsem šel do sledování tohoto filmu, byl jsem celkem skeptický, zda to může vůbec naplnit moje kriteria očekávání. Povedlo se!

New York let třicátých

King KongCelý snímek začíná v New Yorku ve třicátých letech minulého storočí (chci mít multijazyčné stránky Tongue out). Režisér Carl Denham (Jack Black) se snaží natočit svoje soukromé veledílo, jenže nemá nápady a tak se začíná propadat. Jeho náznak filmu mu odmítnou, ale on nečeká na rozsudek, a vydá se protizákoně natáčet na neprozkoumané ostrovy něco, co by uchvátilo svět.

V New Yorku pozná také krásnou Ann Darrow (Naomi Watts), která se nemůže ani přes svoji krásu prosadit. Naslibuje hory a doly ani se dívčina nenaděje a již před zvukem policejních sirén utíkají s lodí na moře.

Džungle tisíciletí minulých

Kometáře

Zatim tu nejsou žádný (schválené) kometáře.
Nové kometáře nejsou povolené.

Související články

jan barta pritelkyne advanced system care čeština otazky pro dementni hodinyy pro pc badoo v mobilu jak smazat zprávy xdrive village Pec pod Snezkou 300 bitva u thermopyl online kinotip badoo nove prihlaseni parni tlakova zehlicka shlednout cele filmi zdarma