Film: The Da Vinci Code - Šifra mistra Leonarda

autor Martin | cal 17.01.1997 | mrtvý blog m4rtin mrtvý blog |

Moc často se nestává, aby nějaký film předcházelo tolik článků, řečí, spekulací a prognóz ještě před premiérou. Pokud se o něčem hodně často


šifra mistra leonarda, sifra mistra leonarda film zdarma, davinciho kod online film, šifra mistra leonarda film, šifra mistra leonarda film online, davinciho kod cely film, davinci code celý film, šifra mistra leonarda online, šifra mistra leonarda film stahuj, sifra mistra leonarda online film,

The Da Vinci Code - Šifra mistra LeonardaMoc často se nestává, aby nějaký film předcházelo tolik článků, řečí, spekulací a prognóz ještě před premiérou. Pokud se o něčem hodně často mluví, také se hodně od toho očekává. Tohle očekávání však málo kdo může splnit. A Šifra mistra Leonarda to jednoduše není.

Během filmu jsem stále a stále čekal, kdy přijde ten moment, ta chvíle a zlom, který je iniciátorem všech těch řečí. Čím více se blížil konec filmu, tím více mě naplňoval pocit, že asi nepřijde. Při titulcích se mě to zhostilo úplně. The Da Vinci Code je dobrý thriller se slušným hereckým obsazením. Ale kde se skrývá to proti čemu se bouřila církev, to co bylo mnoha lidmi zavrhováno? Nevím, opravdu ne. Zůstalo mi to vtipně ukryto.

Příběh – kniha řekne víc

The Da Vinci Code - Šifra mistra LeonardaCelý očekávaný Da Vinciho kód začíná vraždou jednoho z profesorů. Ten je zabit obzvlášť hrubým způsobem a jeho tělo je zohaveno vyrytím (židovské) hvězdy. Vraždy se ujme kapitán Fache (Jean Reno), který je u policie nechvalně proslulý svou horlivostí až posledlostí řešním případů. Zabitý profesor na místě vraždy těsně před svým skonem napíše na zem jednu z indícií, která vede přesně na profesora Roberta Langona (Tom Hanks).

Po zbytek filmu je děj rozložen do několika epizod, ve kterých převážně policisté honí uprchlé a, Jára Cimrman by dodal sprosté, podezřelé. Podstatu celého problému a vraždy hledá profesor ať už v DaVinciho "kódové schránce" tak v náboženských relikviích.

Je zbytečné popisovat dále děj neb většina ze čtenářů četla knihu a ten zbytek se na Šifru mistra Leonarda s nadšením podívá.

Po hříchu v textu o tomto filmu musím opět prosazovat svůj názor, že nejlepší filmy chodí samy. Pokud něčemu předcházi mediální a to ať kladná či záporná reklama, člověk čeká hodně, z pravidla nedojde k naplnění.

Co se týče The Da Vinciho Code, čekal jsem mnohem a mnohem více.

The Da Vinci Code - Šifra mistra LeonardaO tu nejpodstatnější část, kterou kritizují tisíce věřících, jsem zřejmě přišel nepřečtením knížky – což potvrdilo několik lidí. Inu v tomhle případě je asi lepší opravdu nejdříve sáhnout po knize a až pak zajít na film.

Jinak si totiž nedokážu představit, proč se kolem filmu resp. knihy dělá takovýto humbuk, a proč byl třeba v Polsku zakázán v několika městech. Stejně tak jsem byl překvapen z celého obsahu a stvárnění. Nejen, že se revoluce nikde nekoná, příběhově mi to přišlo sice celkem originální, ale nijak extra nápadité.

Druhá strana – s knížkou

Druhou stranou mince by bylo hodnocení bez všech reklam a upoutávek, které spatřili světlo svět díky ohrazení církví. Celkem slušný film by se nakonec, díky Tomu Hanksovi podporovaného horlivým detektivem – policistou, jenž nakonec v překvapivém (pro ne-čtenáře knihy) závěru, Jeanem Reno, zvedl do vyššího nadprůměru.

Plusyslušný příběh, zajímavá pointa – bez knížky, Tom Hanks & Jean Reno, trocha té mysticity v některých scénách, po spoustě článků to konečně vyšlo


Kometáře

Zatim tu nejsou žádný (schválené) kometáře.
Nové kometáře nejsou povolené.

Související články

blat kodovani blog jan barta badoo STAHNOUT DO POCITACE Siemens SL23T 1 recenze badoo mobile wm5 proslov narozeninám aplikace do mobilu badoo slávka badoo Badoo zruseni profilu www maturitní ples OA 2014 kolín