Film: Účastníci zájezdu - nuda v ... Chorvatsku

autor Martin | cal 15.02.2004 | mrtvý blog m4rtin mrtvý blog |

Z pera Michala Viewegha vzešla další z řady knih milovaných českou veřejností – Účastníci zájezdu. Bohužel jsem tuto publikaci nečetl, takže je pro mě


autobus yutube, u mě dobry yutube film, filmy yutube, YUTUBE CZ FILMY, folmy na yutube, yutube filmy zdarma a bez registrace, Yutube komedie, yutube ceske komedie, filmy na yutube, nova učastníci zajezdu cely film,

Účastníci zájezdu - Eva HolubováZ pera Michala Viewegha vzešla další z řady knih milovaných českou veřejností – Účastníci zájezdu. Bohužel jsem tuto publikaci nečetl, takže je pro mě nereálné hodnotit její formu a obsah, proto se budu soustředit pouze na aktuálně recenzovaný film. Bohužel, jak bude uvedeno níž, je dle čtenářů mě blízkých kniha stejná jako film.

Příběh: výstižný název filmu

Koho by zajímal příběh, stačí znát název filmu a to je všechno, co dotyčný potřebuje. Je zvláštní, jak dokáže psavý autor rozvést takhle strohé téma. Ačkoliv se mu to v některých pasážích ne zcela daří, v jiných je to celkem povedené.

Celý film Účastníci zájezdu startuje nástupem všech cestujících v Praze do autobusu, kde začíná jedna za světlých částí filmu. Oba dva řidiči, kde především sám v sobě excelute Pavel Liška, jejichž podšálková scenérie je celkem k nezapomenutí.

Film obsahuje několik propletených příběhů tahnoucích se paralelně vůči sobě, všechny se mísí, prostupují sebou. Jednak trojice žen hledá podle fotky prastaré místo, kde došlo k seznámení staré manželské dvojice, potom několika rodinek, jedoucí na klasickou českou dovolenou, až po dvojici děvčat, které si jako pravé ženy vzájemně nic neodpustí a mezi nimiž ční rivalita jako mezi Spartou a Slávíí.

Další příběh je celkem samotvorný. Jako velká česká rodina v zahraničí nechal Michal Viewegh zmučit hlavní postavy něčím rádoby vtipným, tak aby se divák alespoň občas pousmál. Věru není moc těchto míst.

Co čekat? Prostě klasickou českou dovolenou se vším všudy.

Sázka na Evu Holubovou a Pavla Lišku

Účastníci zájezdu - Jitka Kocůrová jako PamelaDvě stěžejní role stvárnil Pavel Liška jako řidič autobusu a Eva Holubová ve skupince s hledající vdovou s Alsheimerovou nemocí. Bohužel to nastačí, zbytek je prostě průměr.

Ať už sexy Pamela (v podání Jitky Kocurové) nebo gay Ignác (Jaromír Nosek) nebo ani jedna z dvojice hašteřících se dam. Stále tomu něco chybí. Byl bych zvědav, co by udělala s filmem přítomnost třeba takového Jaroslava Duška v jedné z hlavních rolí. Bylo by to o třídu lepší.

Je tu zcela krášně vidět paralela s naším fotbalovým týmem Smile. Pár osobností a zbytek šedý průměr prostě nestačí.

Lehce v Americe, těžce doma

Účastníci zájezduÚčastníci zájezdu mě mile překvapili ještě, když byli u diváků v plenkách. Sklidili veliký úspěch v Americe. Přemýšlel jsem jak je to možné?

Filmem jsem celkem zklamaný, a to nejen já, přesto američané jsou spokojeni. Je to zřejmě tím, že jako jeden z mála filmů vysílaných za velkou louží neobsahuje krev ani nejakou střílecí akci. Američanům se to prostě muselo líbit, neboť je to často velice jednoduché a prosté.

Prosadit se v zemi prosté na dané téma, s titulky, tedy bez možnosti doslovného a plně výkladového dabinku, je snažší. Účastníkům se to povedlo dobře!

Klasická komedie, šup sem, šup tam

Účastníci zájezdu jsou mixem občas vtipných míst s těmi, kde by divák spíše hořce brečel, než se smál. Téma je to trošku prosté, zpracování ucházející, herci dobří v menším množství a v drtivě velkém průměrní, smíchu si moc neužijete. Není proč hodnotit dobře. Komedie tu máme lepší.

Plusyčeská komedie, trochu netradiční nápad příběhu, Eva Holubová, Pavel Liška, mužské oko musí potěšit filmová Pamela


Kometáře

Zatim tu nejsou žádný (schválené) kometáře.
Nové kometáře nejsou povolené.

Související články

ztárta identitiy film badoo český vyplacení google adsense divix filmy ke shlednuti fristail jojo instalace badoo badoo překladač účastníci zájezdu celý film k shlédnutí účastníci zájezdu online megavideo vratne lahve shlédnout zdarma