Film Unknown - Neznámý

autor Martin | cal 30.10.1997 | mrtvý blog m4rtin mrtvý blog |

Čtyři muži, odlehlé skladiště, jeden připoután, druhý postřelen s pouty, dva volní, stopy likvidace, zvonící telefón, nikdo nic neví.Že tu tohle už


neznámý unknown online, caviezel, film neznámý, unknown film, neznámý unknown, neznámý film, film svet nic nevi, caviezel james, film neznámý pozadí, neznámý svět,

Film Unknown - Neznámý - James CaviezelČtyři muži, odlehlé skladiště, jeden připoután, druhý postřelen s pouty, dva volní, stopy likvidace, zvonící telefón, nikdo nic neví.

Že tu tohle už někdy bylo? Určitě, poslední dobou se roztrhl pytel na mrtvoly s příšerným chropotem umírajícími lidmi, řezajících si nohu tupou pilou na železo jako v Pile, či rozsekanými na kousičky podle pletiva jako v Kostce. Jenže …

Naštěstí Unknown – Neznámý není Pila. Díky bohu, nebavilo by mě to. Místo sledování uchyláren bych mohl chodit po večerech porcovat prasata na jatka a ještě bych si něco vydělal.

Byla by škoda kazit požitek z filmu prozrazeným příběhem, ale celý film má zcela reálný podtext, nejde o zajatce šíleného úchyla, který, kdo ví proč, potřebuje mučit lidi. Naštěstí se Holywood nesnaží opět ukázat, jak moc úchylní američané jsou.

Celý příběh dostává grády tím, že se všem hlavním hrdinům začne vracet paměť. Snad neprozradím moc, ale přišli o ni nehodou ve skladu, při níž se dostal do ovzduší plyn, který je uspal. Tím, že se vrací pamět, každý zjisťuje, co je zač a hlavně: kdo je na které straně zákona.

Dál už ani slovo k příběhu, protože je docela originální.

Film Unknown - Neznámý - Bridget MoynahanFilm Unknown je taková napěťová oddechovka, která však diváky chytí. Myslím, že krom flegmatiků, bude každý zvědavý jak to dopadne. A pokud se nepřidává násilí větší než nutné množství, když jsou čtyři kohouti na jednom uzavřeném smetišti, je o co stát.

Celkem vtipně se autorům podařilo vytvořit role všech čtyř mužů, jeden správňák, takový Jack z Lost, druhý kamarád správňáka. Tím výčet první strany zákona v očích diváků končí. První z druhého pole je takový Sawyer ze Ztracených. "Tým" uzavírá postarší drzý propleštělý padesátník, který musí do všeho neustále kecat, nejspíš právník :-)

Líbit se musí i provedení. Napětí generované dějem, ne násilím, šikovně vložený příběh s výkupným, které je tak trošku stranou, aby nebyl Unknown nízkorozpočťák z jedné továrny jako byla Kostka.

Film Unknown - Neznámý - Peter StormwarePříznívce Prison Break musí potěšit i jeden z herců ve vedlejší roli, kterého všichni jistě dobře známe: Peter Stormare ala John Abruzzi.

K zásadní slávě ale samozřejmě něco chybí. Přece jen na absolutního hodnocení v recenzi by bylo potřeba trošku víc. Příběh sice pěkný, ale někomu může přijít takový nanicovatý.

Na druhou stranu Unknown – Neznámý je opravdu pěkný kousek, který se vyplatí :-) Je to vytržení z letargie Pil, která nás nutí sledovat prasárny na obrazovce, jde to bez nich a ruku na srdce: líp.


Kometáře

Zatim tu nejsou žádný (schválené) kometáře.
Nové kometáře nejsou povolené.

Související články

jan kříž novinář anneliese michel film badoo zpravy dárky pod stromeček gynekologie 2 streem badoo v mobilu download Badoo,stahuj spamový robot odstranit komerční valentýn analogické hodiny pro pc