Film: V moci ďábla - Exorcism of Emily Rose

autor Martin | cal 04.12.2003 | mrtvý blog m4rtin mrtvý blog |

Jak už název napovídá, tenhle film má co dočinění s ďáblem, posedlostí a trochou toho záhrobí. Krom posledního sousloví oboje souvisí s vymýcování


anneliese michel film, Pribeh Emili Rose, anneliese michel, v moci diabla free film, annelise michelova, Cely film v moci dabla, film v moci ďábla, v moci dabla cely film ke shlednuti zdarma, v moci dábla film, Exorcism of Emily Rose,

Jak už název napovídá, tenhle film má co dočinění s ďáblem, posedlostí a trochou toho záhrobí. Krom posledního sousloví oboje souvisí s vymýcování satana a právničinou Smile. Emily Rosová byla mladá dívčina z pravého amerického venkova, ranče, kde má každý svůj vůz pochybné spotřeby a výkonu, koně a kněze.

Filmový příběh

Když se dostala na vysokou školu, kde měla i potřebné stipendium, splnil se ji mnohaletý dětský sen. Každý starší člověk však potvrdí, že na vysokou se není třeba těšit, protože příchodem na tato místa člověku nastávají denní trable, jenž z pravidla vyřeší, po cca padesátce let, smrt.

Prostě filmová idilka. Jenže zároveň přišla i příšerná noční můra. Čím byla starší, tím více a častiji propadala hrůzným psycho stavům, kdy se ji zablokoval mozek a všichni lidé jejího okolí byli jako vystřižení z klipů black metalové legendy Cradle of Filth. To znamená příšerné živoucí chorobné chodící zombie.

Jelikož nemoc postupovala, lečení se nedařilo dle představ, místní kněz jednoho deštivého a bouřkového večera započal s vymýcením ďábla z Emilina těla. To, co se následni stalo, by byla škoda prozrazovat.

Za tento čin byl však zažalován. Nikoliv rodiči, ale státem. Exorcism of Emily Rose vypráví přiběh hlavní hrdinky v rámci vnořeného příběhu obhajoby otce Moora právničkou Erin Brunerovou. Takže vlastně celkem tři ruzné životní příběhy.

Realita: kdo byla Anneliese Michel?

Celý tenhle za vlasy přitažený děj není kupodivu produktem filmových tvůrců, ale reality. Anneliese Michelová byla dívka z Němec, která se narodila v roce 1952 v Leiblflingu, V šestnácti letech se poprvé začaly vyskytovat příznaky záchvatových stavů. Všechno trvalo až do roku 1976. Celý příběh Annelise Michel je pěkně popsaný na wikipedii. Doporučiju přečíst. Realita je občas horší, než filmy.

Je na co koukat!

Kometáře

Zatim tu nejsou žádný (schválené) kometáře.
Nové kometáře nejsou povolené.

Související články

darky pod stromeček xdebug var_dump t mobile vypnuti internetu cizi profil 300 termopil do mobilu jak najdu na badoo osobu vtipy ostravaku aplikace k narozeninam apocalypto ke shlédnutí ytube erotika