Jak šel čas...

autor Vojtěch | cal 16.01.2007 | lancelot lancelotak |

Včera jsem se díval na disku po nějakých starých zálohách a narazil jsem i na starší verze vzhledu tohoto webu. Je to takové pěkné zavzpomínání jak to tu


jak šel čas s pc, program na přetaktování pc, badoo stažení, foto kolin, parní generátor recenze, prison break 2 série, erotikafoto, statistika hledanosti dotazu studium, info jarhead com loc CZ, adrenalinové vánoční dárky,

Včera jsem se díval na disku po nějakých starých zálohách a narazil jsem i na starší verze vzhledu tohoto webu. Je to takové pěkné zavzpomínání jak to tu dříve vypadalo. A také jak se Lancelotak.net postupně vyvíjel.

Začátek

Původní barevná kombinace, listopad 2005. Web měl sekce Novinky, Fotky, Download a Diskuzi. Novinky neobsahovaly fotky, jen text. Šlo o vůbec první větší zkušenost s webem.

Původní vzhled

Gold design

V dubnu 2006 nastal čas na změnu vzhledu, zvolil jsem tenkrát světlou kombinaci. K článkům jsem dodělal možnost komentářů. V položkách se objevil i archiv článků. Struktura webu se postupně uprovavovala pro vyhledávače. V červnu 2006 přišel na svět i RSS výstup článků a komentářů.

Zlatý vzhled

SEO triky

V srpnu 2006 jsem po asi dvacetidenní nefunkčnosti webu nahodil opět další novou barevnou kombinaci, tentokrát i s jiným layoutem stránky. Web přešel pod placený hosting a s ním přišla i podpora pro mod_rewrite. Stránky tak byly plně optimalizovány pro vyhledávače. V administraci u článků byl nasazen WYSIWYG editor XStandard. V této době jsem na této doméně naplno testoval SEO schopnosti, výsledky byly velmi zdařilé. V říjnu se návštěvnost vyšplhala až na 4 500 lidí za den.

SEO vzhled

Současnost

Optimalizace pro vyhledávače dosáhla svého vrcholu a nebylo tudíž potřeba se tomu nadále věnovat. V listopadu 2006 tedy došlo k zásadní změně stránek a to přechodem na novou databázi, web je kódován v UTF-8. Věnuji se psaní postřehů okolo mé osoby. Články jsou rozděleny do kategorií, dodělána možnost vyhledávání. Redakční systém byl doplněn o spoustu dalších užitečných funkcí, témeř vše je administrovatelné. Zajimavé je, že jsem nezkoumal funkce veřejně dostupných redakčních systémů, ale přidával věci, které jsem potřeboval.

Současný 
vzhled

Inu jsem zvědav na další bilancování tohoto webu. Pozitivem je, že všechny postřehy byly následně využity i v praxi na jiných projektech.


Kometáře

Zatim tu nejsou žádný (schválené) kometáře.
Nové kometáře nejsou povolené.

Související články

ztárta identitiy film badoo český vyplacení google adsense divix filmy ke shlednuti fristail jojo instalace badoo badoo překladač účastníci zájezdu celý film k shlédnutí účastníci zájezdu online megavideo vratne lahve shlédnout zdarma