Muzika: Cocotte minute - Proti sobě

autor Martin | cal 17.02.2004 | mrtvý blog m4rtin mrtvý blog |

Profesně mladou partičku Cocotte Minute musel za poslední dva roky zaznamenat každý, kdo se alespoň trošičku zabývá tvrdšími styly, tedy v tomhle


www česka muzika cz, cocotte minute stesti free download, album cocotte minute mp3, martin zeller cocote minute, cocote minute mp3, cocotte minute všechny alba ke stažení, styl coccote minute, COCOTTE MINUTE PROTI SOBĚ, czeko je perník, cocote minute alba,

Coccote Minute - Proti soběProfesně mladou partičku Cocotte Minute musel za poslední dva roky zaznamenat každý, kdo se alespoň trošičku zabývá tvrdšími styly, tedy v tomhle případě nu-metalem mixovaným hip hopem. Papiňáci, viz. slovník, díky šikovnému marketingu, koncertnímu turné s Harlejem a klipům v televizi, zaujali široké spektrum posluchačů. Po všeobečně kladné kritice prvotiny Czeko, které v němčině znamená cosi jako "perník", nedávno vyšla nová deska "Proti sobě".

Těšil jsem se, ostatně jako na každé album od kapely s podobným potenciálem. Po prvním poslechu jsem byl dost zhrozen. To, co jsem očekával, to vůbec nebylo. Pokud se někdo těšíte na tradiční Cocotte Minute, se řvavým vokálem, provokativními či drzými texty, budete dočasně zklamáni. "Proti sobě" je z jiného soudku, pomalejší, méně přímé a trošku více zamyšlení-hodné.

Po mnoha posleších tohoto alba jsem nakonec spokojen. Cocotte minute urazili velikou cestu, změnili pojetí hudby a textů. Czeko bylo občasně nešťastně otextované, občas neladila muzika, ale bylo provokatyvní, přímé a drzé. V těhlech momentech kapela zvolnila, ubrala a zařadila se tak trošku do mainstreamu, tedy toho, co se obecně považuje za "normální". Toho je trochu škoda, na Czeku mi to bylo daleko více sympatické.

Těžko obě alba porovnat, "Proti sobě" je uhlazenější, vyrovnanější, ale "Czeko" bylo výraznější a různorodější.

Novinka začíná songem Bratře nedovol, která je takovou landovinou, která je už tak trochu viditelná z názvu, na druhou stranu ale v kontrastu s blízkým východem. Ovšem skladba Kopem! by mohla zaznít na nejedné proti-politické demonstraci Smile. Je právě čas vyběhnout do boje proti daním plynoucím na létání politiků na Moravu, luxusních cenách v parlamentním bufetu a platům ve správních radách, přičemž mnoho lidí nemá, co do hrdla.

Třetí písnička je klasickou hitovkou: Další ráno. Zpěvná, protestní a neskrývající realitu. Další ráno mixuje několik agresí do sebe, ale je z toho takový tovar mnoha tváří, sympatický, ze života. Štěstí je o štěstí Smile. Je to pravá kokotina, proti společnosti a současným peněžitým hodnotám, prostě o tom, vo co tady de! Snad postačí jen maličký úryvek: "Štěstí se stalo zbožím, rychle kup ho, dyť je to tak boží!".

Ostatně na Štěstí tématicky, tedy kritikou současných poměrů, navazuje Drž se mě a Fí_zly dítě, které mi hodně připomnělo Kryptor a jejich song o práskačích za socialismu. Hlad na hvězdný prach ubíhá trošičku jiným směrem, přijde mi jako takové uvolnění kapely, aby všechno nebylo jen černé a kritické.

Právě v osmé písni přichází celý set, asi nejpovedenějších, songů, které opravdu stojí za to. Tím přelivem je Pojď se mnou, který je o ženských, děvkách a to co svým tělem dokáží uhrát Wink. Ty my to dáš je asi nejchytlavější písničkou celého "Proti sobě". Po výše uvedeném Hladu po hvězdném prachu je tohle kytarová oddechovka s pár přelivy, pomalým, leč pěkným tempem, prostě cosi, co občas každá kapela ráda vyrobí, jako takový relaxačí experiment.

Jako jehla pod nehet působí přeliv mezi předcházející skladbou a Melkej hrob, drogy, děvky, smrt, prostě lehčí deprese, z toho jak si žijeme. Ještě dál dochází vlastně poslední písnička Cocotte Minute tohoto alba. Generace polosmradů je jedna z top toho, co "Proti sobě" nese, každý zná ty generace lidí, kteří vyrostli ve velkých městech v panelácích, bez zájmu, v bordelu, bez zájmu pracujících rodičů ...

Na závěr krom intra a outra je tu předělávka starého songu Můj čas, který tak drsným hlasem i přednesem působí trochu jinak, než originál.

Abych tohle vyprávění trochu uzavřel, ikdyž hodnocení proběhlo vlastně již na začátku: máme tu novinku, která je jiná než prvotina Czeko. Není lepší ani horší, je naprosto srovnatelná, je dobrá a rozhodně doporučitelná! To, co platí o textech, platí rovnoceně i o muzice.

Cocotte Minute – Proti sobě

Skupina

Czendál, Pavloas, Martin Zeller, Přema, Codan.

Album

Celkový čas: 40:06.

Písničky

Bratře nedovol (mp3 ukázka – download), Kopem! (mp3 ukázka – download), Další ráno (mp3 ukázka – download), Štěstí (mp3 ukázka – download), Drž se mě (mp3 ukázka – download), Fí_zlý dítě (mp3 ukázka – download), Hlad na z hvězdny prach (mp3 ukázka – download), Poď se mnou (mp3 ukázka – download), Ty mi to dáš (mp3 ukázka – download), Mělkej hrob (mp3 ukázka – download), Generace polosmradů (mp3 ukázka – download), Intro, Můj čas, Outro

>

Váš názor – anketa

Které album od Cocotte Minute se Vám libilo více?
  • Czeko
  • Proti sobě

Kometáře

Zatim tu nejsou žádný (schválené) kometáře.
Nové kometáře nejsou povolené.

Související články

blat kodovani blog jan barta badoo STAHNOUT DO POCITACE Siemens SL23T 1 recenze badoo mobile wm5 proslov narozeninám aplikace do mobilu badoo slávka badoo Badoo zruseni profilu www maturitní ples OA 2014 kolín