Pomůcky ke Google překladači

autor atd LH mrtvyblog | cal 24.11.2011 | Odkazy odkazy |

Minule jsem zde publikoval třídu pro práci s Google překladačem, zato dnes se podíváme, jak pohodlně pracovat s Google překladečem v prohlížeči a v Google Talku.


badoo překladač, jak pracovat s překladačem, telefony s překladačem, translate google cz translate?u, telefon s překladačem, Google překladač nepřekládá, překladač nepřekládá, telefon s prekladacem, přelož do němčiny pracov at, Google nepřekládá,

Pokud chcete přeložit celou stránku, existuje na to jednoduchý bookmarklet (Co je to Bookmarklet?)
Přelož stránku
javascript:window.location="http://translate.google.com//translate?u="+encodeURIComponent(window.location.href)+"&hl=cs&ie=UTF8&sl=en&tl=cs"

Po kliknutí se do téhož okna načte Google překladač a přeloží vám stránku, z které jste přišli. Jednoduché a účelné. Druhý favelet funguje podobně, akorát nepřekládá celou stránku, ale pouze označený text. Tedy myší označíte nějaký text, spustíte bookmarklet a vyselektovaný text bude poslán Google překladači a ten vám vrátí přeložený text. Rozpoznání jazyku, ze kterého se překládá, funguje automaticky.

Přelož text
javascript:var%20insText%20=%20window.getSelection();window.open("http://translate.google.com//translate_t?sl=en&tl=cs&text="+insText,%20"_blank",%20"width=400,height=500");void(false);

Pokud používáte Firefox, můžete si též stáhnout jedno z mnoha rozšíření, které pracují s Google překladačem: Unofficial Google Translate Firefox extension. Uživatelé Opery se budou muset spokojit s těmito pomůckami :-).
Google překladač v Google Talku

Google překladač je od konce roku 2007 integrován i do kecálka GayTalk Google Talk. Jak to funguje? Poměrně jednoduše. Přidáte si jako kontakt Googlího robota, který se s vámi bude bavit tak, že bude překládat, co mu píšete. Kontakt má vždy tvar adresy en2cs@bot.talk.google.com, přičemž část před zatočeným salámem tvoří identifikátor překladu. en2cs je překlad z angličtiny do češtiny. Z češtiny do angličtiny by to bylo cs2en, do němčiny cs2de apod. Po přidání kontaktu zkrátka napište zprávu v jazyce, ze kterého chcete překládat, a Překladač v Google Talku vám vrátí překlad.


Kometáře

Zatim tu nejsou žádný (schválené) kometáře.
Nové kometáře nejsou povolené.

Související články

hledani v total commander free Steve Jobs byl v roce 1985 vyhozen z Apple ktero vánoce walpapers proslov originální vánoční advanced system care cestina instace operačního systému www badoo kom ucastici zajezdu celz film delvita doba ledová je mobilní operátor všemocný