Používat www. - ano či ne?

autor Vojtěch | cal 02.05.2007 | lancelot lancelotak |

Dnes jsem přemýšlel nad způsobem zapisování URL adres do prohlížeče. Všichni jistě známe ony dvě možnosti, můžeme tedy napsat třeba www.lancelotak.net


celé filmi zdarma, program na zvyšení vykonu procesoru, proč čteme bulvární, Jak hledat na badoo, nejlepší dárek pro milenku, jobs vyhozen z aplu, proč lidi zajímá bulvár, virtualní brejle, badoo skryte fota, stráž pod ralskem bmx 2014,

WWWDnes jsem přemýšlel nad způsobem zapisování URL adres do prohlížeče. Všichni jistě známe ony dvě možnosti, můžeme tedy napsat třeba www.lancelotak.net nebo jen lancelotak.net. A právě proto mě napadá zda tam to www. není již zbytečné. V případě, kdy budeme mít delší název domény a budeme k němu chtít vytvořit i doménu třetího řádu se můžeme dostat k této situaci. Naše dlouhá doména: www.mojestrasnedlouhadomena.cz Naše doména třetího řádu: www.poddomena.mojestrasnedlouhadomena.cz. Osobně si myslím že je lepší tvar bez www.

Případ domény třetího řádu je v tomto případě ještě trochu neopodstatněný, ale v případě takové domény pátého řádu má již vynechání onoho www. smysl. Na druhou stranu pokud budete mít web funkční jak s www. tak bez něho, máte tím defacto 2 duplicitní stránky a přicházíte i o PR, kdekdo totiž může odkazovat na Váš web s www. a jiný zase bez něho.

Pokud tedy chcete předejít duplicitě stránek a používat jen jednotný tvar pro Váš web, stačí si do souboru .htaccess napsat toto:

RewriteEngine On

RewriteBase /

RewriteCond %{HTTP_HOST} ^www\.vasweb\.cz$

RewriteRule ^(.*)$ http://vasweb.cz/$1

Uvedené platí pro případ bez www., pokud chcete mít za každou cenu Váš web pouze s www., stačí do souboru .htaccess napsat toto:

RewriteEngine On

RewriteBase /

RewriteCond %{HTTP_HOST} ^vasweb\.cz$

RewriteRule ^(.*)$ http://www.vasweb.cz/$1

Pokud provedete jeden z těchto dvou zápisů, tak o PR který byl třeba mezitím různě rozdělen mezi ony 2 možnosti, nepřijdete. Naopak bude Váš web již jednoznačně identifikovatelný pro vyhledávače.


Kometáře

Zatim tu nejsou žádný (schválené) kometáře.
Nové kometáře nejsou povolené.

Související články

jan kříž novinář anneliese michel film badoo zpravy dárky pod stromeček gynekologie 2 streem badoo v mobilu download Badoo,stahuj spamový robot odstranit komerční valentýn analogické hodiny pro pc