Proběhlo velké zatýkání hackerů, kteří podporovali WikiLeaks

autor Jan Kříž | cal 22.07.2011 | Internet internet |

Policie ve Spojených státech, Velké Británii a Nizozemsku provedla tvrdé a nekompromisní razie proti hackerům, kteří napadali firmy kvůli odmítnutí pomoci webovému serveru WikiLeaks, když zobrazil tajné depeše amerických diplomatů.


dopadení hackeru, zatikani v koline, Zatýkání 16 4, tajné pc, hackeri a jejich dopadeni, badoo tajne, Zatykání kolin, badoo kolín, zatýkání jejích členů wikileaks, velke zatýkani v čr,

Někdo je možná zná, někdo možná ne, ale hackeři, kteří vystupovali pod jménem Anonymous, byli dopadeni velkými policejními raziemi po celém světě. V hledáčku se objevili proto, že napadli firmy PayPal, Visa a MasterCard kvůli jejich odstoupení od spolupráce po zobrazení tajných depeší amerických diplomatů na webovém portálu WikiLeaks. Policie neuveřejnila, kolik zatkla členů Anonymous, ani kolik jim bylo let, ale z důvěryhodných zdrojů se ozval hlas, který mluví o šestnácti členech, kterým bylo přibližně dvacet let. Nejmladšímu z nich bylo teprve šestnáct.

Skupina Anonymous se proslavila útoky proti Scientologické církvi, nebo basistovi rockové skupiny Kiss, Genemu Simmonsnovi. Anonymous nebezpečně pronikli za pomoci další hackerské skupiny do počítačů tajné americké služby CIA, a tím si pod sebou podřezali větev. Kvůli tomuto počinu začalo rozsáhlé pátrání po členech této skupiny.

Jejich jediným neúspěchem bylo napadení obrovského internetového prodejce Amazon, při kterém se jim nepodařilo znepřístupnit stránku lidem. Amazon rovněž přestal podporovat WikiLeaks po zveřejnění tajných depeší.

Zdroje neuvádějí, kolik let vězení jim za jejich činy hrozí, ale vypadá to až na osm let nepodmíněně, pokud tedy nebudou spolupracovat s vládou. Pak by jim vláda tresty odpustila, ale museli by pracovat pro ni. Osudy hackerů z Anonymous jsou jen v jejich rukách. Uvidíme, jak se rozhodnou.


Kometáře

Zatim tu nejsou žádný (schválené) kometáře.
Nové kometáře nejsou povolené.

Související články

blat kodovani blog jan barta badoo STAHNOUT DO POCITACE Siemens SL23T 1 recenze badoo mobile wm5 proslov narozeninám aplikace do mobilu badoo slávka badoo Badoo zruseni profilu www maturitní ples OA 2014 kolín