Reklama ničí internet a znehodnocuje práci novinářů!

autor Jan Kříž | cal 20.09.2012 | Internet internet |

Pokud si vezmete dnešní podobu internetu a internetového zpravodajství, pak oproti předešlým rokům rapidně jeho kvalita klesá. Klesá do takových hlubin, že u některých článků již nemůžete říci, že to psal soudný člověk a už vůbec ne žurnalista.


jan kříž novinář, podoba internetu, zasady pre pracu s pocitacom, radek hulán iq 150, win 7 defragmentace, DICOTA Lady pink, jak smazat historii vyhledávání na facebooku, světová statistika, kdy bylo oběvení ameriky, www badoo cz český,

Také se zvyšuje podíl reklamy na takovýchto serverech, a jak vidíte, tak kvalita jde dolu závratnou rychlostí. Čím více reklamy, tak tím méně kvalitní text. Proč tomu tak je? To si hned povíme.

V počátcích byl internet svěží a čistý, jak obláček na obloze. Neexistovala reklama a v začátcích vlastnilo připojení na internet jen hrstka lidí a k tomu poměrně inteligentní hrstka. Proto jste mohli číst zajímavé blogy, které měli hodnotu jak duchovní, tak i textovou. To znamená, že co se v nich psalo, bylo věrohodné a dalo se tím řídit. Čím více lidí přicházelo na internet, tak tím raketově klesla kvalita článků, protože se objevila reklama. Tato reklama měla autorům zajistit příjem alespoň na provoz jejich stránek. Ovšem návštěvnost měli jen od lidí, které dané téma opravdu zaujalo. Pokud chtěli masu lidí, aby reklamy vydělávaly, pak musely přejít na senzace. Začaly tedy vznikat nehodnotné články, které čtenáře donutí na stránky opětovně chodit a možná i na tu reklamu kliknout.

Bohužel reklamy je čím dál více a největší zpravodajské servery vydělávají miliony ročně. Kvalita je ovšem mizivá, protože píšou pro masy lidí, kteří chtějí číst o skandálech, nehodách, vraždách, apod. Na to nepotřebujete být inženýr, když chcete psát články takové, které neurazí, ale přilákají lidi. Pak se nedivme, že hloupneme a je s námi lehce manipulováno.


Kometáře

Zatim tu nejsou žádný (schválené) kometáře.
Nové kometáře nejsou povolené.

Související články

darky pod stromeček xdebug var_dump t mobile vypnuti internetu cizi profil 300 termopil do mobilu jak najdu na badoo osobu vtipy ostravaku aplikace k narozeninam apocalypto ke shlédnutí ytube erotika