Resco keybord PRO - skvělá klávesnice pro Windows mobile (Pocket PC)

autor Martin | cal 14.09.2005 | mrtvý blog m4rtin mrtvý blog |

WM5 má standardně dobrou klávesnici, ale proč se bránit novým nápadům? Rozhodnul jsem se tedy, že zkusím nějakou komerční, abych viděl nápady


klavesnice na windows mobile, klávesnice pro windows mobile, Windows mobile klávesnice, klavesnice pro Windows mobile, virtualní keybord, keybord, klavesnice pocket pc, windows klavesnice mobile, klavesnice pro Windows mobile online, klavrsnice pro psani sms,

WM5 má standardně dobrou klávesnici, ale proč se bránit novým nápadům? Rozhodnul jsem se tedy, že zkusím nějakou komerční, abych viděl nápady vývojářů – trial verzí lze sehnat hned několik. Nakonec jsem vybral dvě: SPB fullscreen keyboard a Resco keyboard.

První jmenovaná od SPB je celoobrazovková, obsahující jeden řádek, kde je vidět napsaný text. Ten se pak zkopíruje na místo určení, třeba sms dialog. Nápad dobrý, pointa by měla být v možnosti psaní prsty díky velkému profilu tlačítek, ne jen stylusem.

Bohužel MDA Compact II, který již skoro rok vlastním, nemá extra velký display a tak SPB fullscreen keyboard není použitelná.

Resco keyboard

Resco keyboardJako druhou jsem nainstaloval klávesnici od Resca, ta již za řeč stojí. Právě s ní píši tyto řádky. Má pár opravdu zajímavých nápadů.

Když pominu věci jako skinovatelnost, která přece jen není u softwarové klávesnice hlavní vlastností, Resco disponuje geniální vychytávkou – gestures.

Stejně tak jako v nejlepším internetovém browseru Opera, lze pomocí stisku stylusem a současného tahu do stran přivodit různé události. Třeba napsat velké písmeno tažením z konkrétní klávesy nahoru, či mezeru tahem zleva doprava. Opravdu parádní nápad!

Klávesnice je výborně konfigurovatelná. Lze volit např.:

  • citlivost tažení
  • citlivost při stisku klávesy
  • jazyk kláves
  • velikost písma na virtuální klávesnici

Resco keyboardZaujala mě možnost volby numerické klávesnice tří typů, přičemž jeden z nich je plnokrevná kalkulačka s displajem.

Poslední zajímavou vlastnost skrývá tlačítko "Fx", po jehož stisknutí se klávesnice pokryje dvanácti tlačítky. V nastavení programu lze pak každému z nich definovat text, který vloží místo znáků. Jednoduše tak každý naprogramuje tlačítko se smajlíkem :-).


Kometáře

Zatim tu nejsou žádný (schválené) kometáře.
Nové kometáře nejsou povolené.

Související články

darky pod stromeček xdebug var_dump t mobile vypnuti internetu cizi profil 300 termopil do mobilu jak najdu na badoo osobu vtipy ostravaku aplikace k narozeninam apocalypto ke shlédnutí ytube erotika