Škoda Rapid – novinka na kterou se těšit, či novinka, kterou nenávidět?

autor Jan Kříž | cal 20.09.2012 | Zajímavé recenze na vozy všech značek včetně žhavých novinek Recenze na vozy |

20. 10. 2012 slavnostně zavítají vozy Škoda Rapid do autosalónů značky Škoda a bude se v nich moci svést každý smrtelník, kterého tento vůz nějakým způsobem zaujal. Otázkou je, jestli je opravdu na co se těšit, nebo je co proklínat!


zajimavé obrázky škody rapid, skoda rapid 1 2 mpi skladový vuz, škoda rapid recenze, nákres škoda rapid, skoda rapid 1 2 mpi, rozdíl škoda rapid škoda oktavia, nova generace mobylu, recenze na škoda rapid, rapid škoda, rapid novinky,

Škoda Rapid nevypadá, jako špatný vůz. Škoda, že firma Škoda Auto neoprášila starý koncept vozu Škoda Rapid, který si všichni pochvalovali a dozajista milovali. Přeci jenom, když nový vůz přejímá název od toho starého, tak by se měl v některých věcech alespoň vozu předešlému podobat, ovšem to Škoda Auto jaksi opomněla. Před námi tedy bude stát hybrid vozu Fabia a vozu Octavia. Je velmi podezřelé, že vůz Škoda Rapid vypadá stejně, jako předešlá varianta vozu Škoda Octavia Tour, tedy ne úplně stejně, ale velmi podobně. Na rozdíl od svého předchůdce bude nabízet jen minimum novinek, což je také na Škodu. Více než na vůz Škoda Rapid se já osobně těším na vůz Škoda Octavia třetí generace, tedy Škoda Octavia III. Naťuknuté nákresy prozrazují, že se alespoň vzhledově bude jednat o sportovní vůz. Co je na tom pravdy a jestli se tato vize nezmění, je opravdu záhadou.

Průšvihem nového vozu Škoda Rapid jsou motorizace. 1.2 MPI (předělané HTP) s průměrnou spotřebou 8,4 l opravdu nikoho nenatrhne. Ano, laik, který autům a motorům nerozumí, si tento motor objedná a v základní osekané výbavě vozu ho třeba dostane pod 300 000,-Kč, ale na benzínu projede zanedlouho tolik, že by si mohl koupit vůz Škoda Rapid v plné palbě, nebo dokonce Škodu Superb. Této vysoké spotřebě odpovídá dvoulitrová konkurence, tedy vůz s motorem 2.0, a to například Mazda 626 Combi.

Jak to všechno bude, na to si musíme počkat až na předváděcí den a na názory prvních majitelů. Opravdu jsem zvědavý, jak si tento další bojovník značky Škoda povede.


Kometáře

Zatim tu nejsou žádný (schválené) kometáře.
Nové kometáře nejsou povolené.

Související články

jan barta pritelkyne advanced system care čeština otazky pro dementni hodinyy pro pc badoo v mobilu jak smazat zprávy xdrive village Pec pod Snezkou 300 bitva u thermopyl online kinotip badoo nove prihlaseni parni tlakova zehlicka shlednout cele filmi zdarma