VPN server - ideální řešení pro vaši firmu

autor Jan Kříž | cal 22.07.2011 | Obecně o VPN VPN |

Chcete propojit vaši firemní síť tak, aby si zaměstnanec mohl vzít práci domů a až ji dodělá, tak ji bezpečně poslat přímo na plochu svého ředitele? Pokud ano, pak pro vás existuje řešení ve formě VPN serveru.


image of VPN server - ideální řešení pro vaši firmu
vpn pro firmy, Server VPN, kerio vpn připojit, VPN server, firemní vpn, vpn tunel free, jednoduchy vpn server, jednoduchou vpn, vpn firma, co je vpn,

Každý majitel firmy ví, co obnáší a kolik stojí firemní síť. Pokud chcete svoji firemní síť zefektivnit, pak existuje pro vás jednoduché řešení ve formě VPN serveru.

Co je to vůbec VPN server? VPN znamená anglicky Virtual Private Network. Do češtiny by to šlo přeložit jako Virtuální privátní síť. VPN je v informatice prostředek, k propojení několika počítačů prostřednictvím veřejné, čili nedůvěryhodné, počítačové sítě. Lze tak snadno dosáhnout stavu, kdy spojené počítače budou mezi sebou moci komunikovat, jako kdyby byly propojeny v rámci jediné uzavřené privátní, a tedy důvěryhodné, sítě. Při navazování spojení je totožnost obou stran ověřována pomocí digitálních certifikátů, díky kterým dojde k autentizaci, protože veškerá komunikace je šifrována, a díky tomu můžeme takové propojení považovat za bezpečné.

K propojení počítačů používáme tři základní zapojení, o kterých si něco povíme.

VPN typu Server-To-Server

Většinou propojuje centrály, či pobočky firmy. Díky tomuto typu připojení se vytvářejí rozsáhlé privátní virtuální sítě, bez omezení počtu tunelů, či připojených klientů. Sdílí se také bezpečně síťové zdroje přes internet.

Kerio VPN Client — VPN typu Client-To-Server

Při tomto zapojení se váš zaměstnanec může snadno připojit k firemním serverům, sdíleným souborům a tiskárnám přímo z jeho domova, nebo z jakéhokoliv místa. K přihlašování přitom používá přidělené přihlašovací jméno a heslo.

Kerio Clientless SSL-VPN

Při tomto typu spojení může váš zaměstnanec stahovat a ukládat soubory do sdílených složek firemní sítě prostřednictvím jeho internetového prohlížeče.

Snad jsem vám vysvětlil krátce a lehce jak fungují VPN servery a co to vlastně ten VPN server je. Mohu ho jen doporučit, protože to vaši firmu posune dál mílovými kroky. Rozhodně neprohloupíte, když VPN použijete ve své firemní síti.


Kometáře

Zatim tu nejsou žádný (schválené) kometáře.
Nové kometáře nejsou povolené.

Související články

ztárta identitiy film badoo český vyplacení google adsense divix filmy ke shlednuti fristail jojo instalace badoo badoo překladač účastníci zájezdu celý film k shlédnutí účastníci zájezdu online megavideo vratne lahve shlédnout zdarma