Zálohování dat snadno a rychle

autor Jan Kříž | cal 20.07.2011 | Vše, co jste o zálohování ještě nevěděli. Zálohování dat |

Chcete mít svá data v bezpečí tak, abyste si je uchovali i při přeinstalování systému, nebo i při dalších havárkách a pádech? Ano? Já vám poradím jak a je jedno, jestli jste zrovna z Brna, nebo z Prahy!


doba přeinstalování počítače, potřebuji se dostat na historii badoo, zálohování dat ve windows 7, jak nejlépe zálohovat filmy, jak přeinstalovat windows, jak zálohovat počítač při přeinstalaci systému, jak zálohovat program při přeinstalaci systému, preinstalovani windows a zalohovani dat, jak zálohovat soubory při přeinstalaci, jak zálohovat a obnovit data,

O zálohování se hodně mluví a drtivá většina lidí zálohy nedělá. Přijde jim to zbytečné, ale jen do té doby, než například potřebují přeinstalovat svůj operačním systém. Pak nastává problém, protože občas při zavirování počítače nemáte možnost se dostat ke svým datům. Sice existují nástroje, které umí obnovit některé soubory v počítači i po reinstalováním systému, ale to nedoporučuji, protože tyto nástroje vždy neumí obnovit vše, a tak i přes kvalitní nástroj můžete o některá data přijít.

Chcete jednoduché řešení? Tak tady ho máte! Rozdělte své disky před instalováním systému na dva oddíly, například na C a D. Na oddílu D si nechte více místa a dávejte tam veškerá svá data, jakými jsou fotky, hudba, atp. Také tam můžete instalovat hry a nejrůznější programy. Na C ovšem dávejte jen data, která jsou důležitá pro chod operačního systému, či programy, které drží při chodu váš počítač. Když to takhle uděláte, je naprosto jisté, že vám vaše data zůstanou i při přeinstalování počítače, pokud tedy nainstalujete operační systém opět na oddíl C!

Výše zmíněná metoda má ovšem jednu nevýhodu. Pokud vám vyhoří počítač, pak o svá data bohužel přijdete, pokud tedy pevný disk z počítače nezachráníte. Proto mám radu. V dnešní době již není problém koupit externí disk s vysokou kapacitou a rychlostí za skvělé peníze, a proto doporučuji si pro vaše zálohy zakoupit jeden externí disk, nejlépe 1TB, ale postačí klidně i 500 GB. Na výběr teď máte ze dvou variant. Zakoupíte, nebo si stáhnete nějaký program, který vám zazálohuje celý systém, nebo pokud jste vlastníkem operačního systému Windows 7, pak postačí nástroj v něm určený. Ten vám provede zálohu celého systému na váš externí disk, a pokud dojde k havárii, pak lze z této zálohy systém bezpečně obnovit.

Snad jsem vám poradil jak co nejlevněji zálohovat vaše data, abyste je zbytečně neztráceli.


Kometáře

Zatim tu nejsou žádný (schválené) kometáře.
Nové kometáře nejsou povolené.

Související články

ztárta identitiy film badoo český vyplacení google adsense divix filmy ke shlednuti fristail jojo instalace badoo badoo překladač účastníci zájezdu celý film k shlédnutí účastníci zájezdu online megavideo vratne lahve shlédnout zdarma