Zálohování na DVD, či internet? Jednoduše blbost!

autor Jan Kříž | cal 20.07.2011 | Vše, co jste o zálohování ještě nevěděli. Zálohování dat |

Mnoho lidí se domnívá, že pokud zazálohují svá data na internet, nebo na přenosná média typu DVD, tak o ně pak nemohou přijít. Je to velký omyl, který stál mnoho lidí stovky GB dat! Nenechte se také napálit!


zálohování na dvd, životnost DVD medií R, badoo zálohovaní, typy zálohování, životnost dat na internetu, zálohování na internetu banán, dobrý Internet, data na internetu, zálohování na internet, prolomení hesla badoo,

Někteří lidé se domnívají, že pokud zazálohují svá data na internet, nebo na přenosná média typu DVD, Blu-ray, tak pak zůstanou věčně a mohou je kdykoliv použít. Zklamu vás, protože internet, DVD, dokonce ani Blu-ray nejsou věčné a všechno zaniká a znovu se vrací. Proto vaše data budou stokrát více v bezpečí na externích discích doma v šuplíku.

Nevíte proč? Divíte se slovům, které říkám? Je to prosté. Pokud zazálohujete svá data na internet, například na cz-share, či využijete služeb některých antivirových společností, pak je to pěkné, ale nikdy nemůžete vědět, že se jim nemůžou data ztratit, nebo poškodit. Sice se vychloubají všichni tím, že mají to a to kódování, to a to šifrování a že to nejde prolomit. Takových řečí jsme tady měli mraky, ale podle toho, jak jsou hackeři dobrý, pak pochybuji, že si jednou nenajdou skulinku i mezi dnes chválenými „neprolomitelnými“ kódy. I když pomineme útoky hackerů, pak vám nikdo nemůže zaručit, že jednoho krásného dne nevyhoří serverovna, nepoškodí se disk, nebo se data prostě nesmažou.

Nechme být na chvilku internet a zaměřme se na přenosná média. Pokud si vypálíte data na DVD, pak je vysoké riziko, že se vám DVD po pár měsících používání poškrábe a znehodnotí. I kdyby nedošlo k mechanickému poškození, pak stejně mají DVD nosiče životnost pouhé dva roky. Ano, je to sice garantovaná životnost výrobcem a ve skutečnosti vám DVD vydrží déle, ale i tak to počítejte na roky a ne na desetiletí.

Buďte chytří a neposlouchejte klamavé reklamy. Spoléhejte se jen na svůj selský rozum a dle něho se řiďte. Uděláte nejlíp, když svá data zazálohujete na další pevný disk, nebo na externí a vykašlete se na přenosná média typu DVD. Poznáte rozdíl!


Kometáře

Zatim tu nejsou žádný (schválené) kometáře.
Nové kometáře nejsou povolené.

Související články

darky pod stromeček xdebug var_dump t mobile vypnuti internetu cizi profil 300 termopil do mobilu jak najdu na badoo osobu vtipy ostravaku aplikace k narozeninam apocalypto ke shlédnutí ytube erotika