Zmrdi v akci: reklamace bot Adidas Stabil 5 ve florbalové prodejně Spinflo

autor Martin | cal 05.11.1998 | mrtvý blog m4rtin mrtvý blog |

Můj dobrý kamarád si zakoupil při příležitosti naší návštěvy pražského letního Czech Open v srpnu 2005 boty Adidas Stabil 5 ve florbalové prodejně


adidas stabil, florbalové osobnosti, reklamace boty, adidas stabil 5, adidas stabil 11, recenze boty na florbal, když je reklamace bot zamítnuta, reklamace adidas, ADIDAS COURT STABIL 11 recenze, boty adidas v akci,

Můj dobrý kamarád si zakoupil při příležitosti naší návštěvy pražského letního Czech Open v srpnu 2005 boty Adidas Stabil 5 ve florbalové prodejně Spinflo. Jelikož jsem byl donucen vohnouctvem si tyhle boty koupit také, dále vylíčenou anabázi budu muset absolvovat rovněž, rád napíšu jeho zkušenost, jako by se stala a stane mně.

Po třech měsících tréninkového vytížení (2x týdně) se boty začaly zle rozlepovat, dole na patě. Zřejmě kvůli svačince dělníka, který to měl na starost, nebo zmrdosti manažerů, kteří chtěli ušetřit pár centů na botě a o ošulili hmotu, došlo všechno do okamžiku, že jejich používání je nevhodné. Při prudké změně pohybu boty kloužou, protože spodek nedrží a mizí. Kamarád byl natolik uvědomělý (narozdíl ode mě), že ihned po prvních znacích odlepení malého kousku, se jal boty Adidas Stabil reklamovat, zpět do Prahy do obchodu Spinflo.

Já sám mám doma boty ve variaci On Fire. Po dvou měsících užívání a třech tréninků týdně, jsou boty na vyhození. Díky faktu, uvedenému níže, jsem je nešel zatím reklamovat, zřejmě to nemá cenu, a tak se podrážka při běhaná odtrhváhá a působí to zvláštním efektem, když po tréninku zůstávají v hale kusy boty. Alespoň jsou čím dál tím méně hmotné, čím více člověk nemůže, tím je bota lehčí. Možná je to světový unikát Smile.

Dále je nutné zmínit ještě jeden zásadní fakt, že v našem týmu má tyto boty ještě dalších sedm hráčů, kteří mají naprosto totožný problém, tzn. mohou boty po pár měsících vyhodit. Jejich cena se pohybuje přes dva a půl tisíce korun českých.

Průběh reklamace

Kamarád: brý den, chi reklamovat boty…
Prodavač: hmm, ukažte
P: tak to vám nevezmou … chybí vám kousíček podrážky, to už se nedá reklamovat…
K: nezlobte se, ale to je vada výrobku… se mi odlepila pata a vlivem toho mohlo dojít k nějakému následnému poškození..
P: podívejte se, tohle dělaj každý druhý z téhle série… to se reklamuje, jen když je podrážka kompletní...
K: to mě nezajímá, že to dělaj každý boty v téhle sérii, tohle je vada výrobku a já ho chci reklamovat…
P: je to zbytečné
K: já mám právo to reklamovat..
P: dobře, ale počítejte s tím, že vám to jenom slepí...
K: hmmm super… tak já si sem příjdu znovu až se mi pak rozlepí ...
P: no to můžete, ale maximálně vám je slepí...
K: výborně, já jezdím rád do prahy… rád vám je přinesu i potřetí... a to už mi budete u stejné vady muset vyplatit cash…
P: to si jenom myslíte…
K: no to si sakra myslím…
P: a nechcete si koupit stabily 6, tam se pata neodlepuje? (Cena 2600 pozn. autora)
K: ne, chci reklamovat tuhle botu…
P: hmmm, jak chcete … ale nepočítal bych s tím

Reklamace byla samozřejmě zamítnuta, jak je vidět na dokumentu dole.

Co z toho plyne?

1. Někdo je tu zmrd

Jelikož se boty Adidas Stabil 5 rozlepují v našem týmu opravdu všem a jelikož byly boty koupené v rozličných časových obdobích a obchodech, firma moc dobře ví, ať už ze zkušenosti zákazníků, tak i za zkušenosti vlastní – prodavači jsou zároveň převážně hráči prvoligového Tatranu, že jsou k ničemu, že jsou vadné a že jejich nákup je stejně výhodný, jako nákup kondomu ve Vatikánu.

Firma prodávála (a možná ještě prodává) zboží, o kterém ví, že je závadné, nepoužitelné a zákazníka tím značně poškozuje. Moje boty, které jsem koupil v Plzni v A3, se začaly rozlepovat po druhém (!!) tréninku.

2. Kašlou na zákony

Zákazník má právo reklamovat podobné zboží dva roky po zakoupení, jelikož prodavač bez mučení přiznal, že se to stává prakticky každému. Jestliže tvrdil, že je to polovina, lze se celkem lehce domnívat, že ta druhá polovina prostě nepřijde, protože si boty koupila a nevěří v jejich reklamaci nebo bydlí třeba na Moravě.

Kamarádovi sice neodmítli právo na reklamaci, ale rovnou mu jednoznačně řekli, že tuto vadu mu prostě nevyreklamují, ač je prokazatelně způsobená vadou materiálu.

3. Vlastní zamítnutí reklamace

Vzhledem k výše uvedenému dialogu a níže vloženému dokumentu se lze celkem jednoduše domnívat, že firma zamítla reklamaci, aniž by boty zaslala výrobci či distributorovi. Pod rozhodnutím, které již oznámil prodavač při reklamaci, tedy zamítnutí, je podepsán pan Pekař, český reprezentant a představitel firmy Spinflo.

Nikde není podpis, razítko nebo jméno distributora či výrobce.

Rád jsem nakupoval hokejky, čepele i boty ve Spinflu, ale po této zkušenosti rozhodně nikdo z mých známých tuhle partičku vykutálených lidí podporovat nebude. Inu máme tu obchody jako florbal.com či florbalky.com s nimiž jsou zkušenosti jen kladné!

Dokument reklamace bot Adidas Stabil 5 ve firmě Spinflo


Kometáře

Zatim tu nejsou žádný (schválené) kometáře.
Nové kometáře nejsou povolené.

Související články

jan barta pritelkyne advanced system care čeština otazky pro dementni hodinyy pro pc badoo v mobilu jak smazat zprávy xdrive village Pec pod Snezkou 300 bitva u thermopyl online kinotip badoo nove prihlaseni parni tlakova zehlicka shlednout cele filmi zdarma