Zvýšení výkonu PC 1 - HW upgrade

autor Jan Kříž | cal 16.07.2011 | Zvýšení výkonu stolního, nebo přenosného počítače Zvýšení výkonu počítače |

Chcete zvýšit výkon vašeho stolního, nebo přenosného počítače? Pak jste narazili na správný článek. Vydejte se pomocí mého článku do tajů počítačových systémů.


image of Zvýšení výkonu PC 1 - HW upgrade
zvýšit výkon pc pro hry, výkon program, procesor zvyšeni vykonu, zviseni vikonu pc, zlepsit vykon pocitace, zvyseni pc, zlepseni vykonu pc, program na zlepšení pc, jak zlepšit výkon počítače pro hry, jak zvysit vykon u her,

Protože většina lidí vybírá svůj přenosný počítač (notebook, či netbook) spíše podle vzhledu, než podle udávaného výkonu, nastává poté otázka, jak vlastně zvýšit výkon svého počítače. Tato ošemetná otázka vás také může zastihnout, pokud jste se rozhodli renovovat váš starý počítač, aby to byl opět „ďábel“. Tyto otázky vám pomohu vyřešit snad snadnými a dobrými radami.

Protože u počítačů je důležitý jak HW (Hardware), tak i SW (Software) rozdělil jsem svůj článek do několika částí. Jedna část se bude zabývat výhodami a nevýhodami HW vylepšení přenosného počítače, a ta další se bude zabývat naopak programovým vylepšením počítače.

Vylepšení počítače hardwarově

Svůj stolní počítač nejčastěji vylepšujeme pomocí taktování procesoru, či operačních pamětí (nejčastěji DDR2, či DDR3). To u notebooků, či netbooků, zásadně nedoporučuji, i když existují jedinečné programy, ve kterých přetaktování lze provést během několika minut, a to i úplnými amatéry. To je sice pěkné, ale nepomysleli jste někdy na přehřátí? Když přetaktujete procesor, zvýší se i vyzařování tepla. To u stolních počítačů nezaznamenáte, zvláště když máte vodní, či dusíkové chlazení. Stolní počítač si jen takříkajíc odfrkne a jede krásně dál. U přenosných počítačů se každý stupínek tepla počítá. U některých značek jsou plasty opravdu na dvě věci a mnohokrát se stalo, že při přetaktování procesoru a hraní náročných her procesor takříkajíc vzplanul, či se přenosný počítač doslova roztekl. S přetaktováním bych si raději nehrál a doporučil bych vám zakoupit si nový přenosný počítač. Ušetříte si tím značnou námahu a hlavně vaše nervy.

!Pozor! Pokud přetaktujete svůj přenosný počítač bez povolení výrobce, padá vám tím záruka, a to i na vady na materiálu.


Kometáře

Zatim tu nejsou žádný (schválené) kometáře.
Nové kometáře nejsou povolené.

Související články

300 bitva u thermopil cz online ztráta identity na internetu ani cerna ip adresa badoo nový firefox cz aplikace do mobilu badoo air soft tank levně dárky k vánocům pro teenagery internet oskar technická podpora badoo