Zvýšení výkonu PC 2 - Přetaktování procesoru

autor Jan Kříž | cal 16.07.2011 | Zvýšení výkonu stolního, nebo přenosného počítače Zvýšení výkonu počítače |

Další článek nabitý radami pro každého, kdo chce mít velmi rychlí přenosný počítač. Dnes si řekneme něco o přetaktování a operačních pamětích.


image of Zvýšení výkonu PC 2 - Přetaktování procesoru
program na zvyseni procesoru, Pretaktovani pameti, program na zvyšení vykonu procesoru, přetaktování procesoru, program na zvýšení procesoru pc, jak zvýšit výkon pamětí, program na přetaktování pc, program na pretaktovani procesoru, jak zvysit vykon procesoru, programy na přetaktování procesoru,

Dost o přetaktování a vrhněme se na koupi operačních pamětí. Pokud potřebujete nutně zvýšit výkon počítače, pak je nejlepší zakoupit úplně nový procesor. V případě, že váš procesor je dostačující a máte „pouhých“ 1GB operační paměti v přenosném počítači, pak doporučuji koupit další operační paměť. Pro netbooky, na kterých používáte pouze kancelářský software, je dostačující mít 2GB operační paměti. Když potřebujete rozjet i nějaké lepší aplikace, ve kterých budete tvořit grafiku, či další virtuální počítač, pak doporučuji mít 4GB operační paměti k dispozici. Například na mém netbooku, Acer Aspire 1410, s 2GB paměti a 1,3 GHz jedno jádrovým procesorem, hravě rozjedu Heroes IV, Windows 7 Home Premium, WOTLK, či Microsoft office 2007. Sice používám softwarový upgrade, ale o tom později. Na běžných noteboocích doporučuji mít 4GB operační paměti, nejlépe DDR3, či DDR2.

!Pozor! Pokud máte v přenosném počítači operační paměť typu DDR2 a chcete dokoupit ještě jednu, dejte pozor na to, jestli je také typu DDR2. Sice si můžete říkat, že rozdíl v tom není, ale věřte, že když dáte vedle sebe operační paměť (RAM) DDR2 a DD3 bude to dělat takový „bordel“, že tento upgrade se mine účelem. Co může nastat? Buď se přenosný počítač začne sekat, nebo nebudou se sebou paměti komunikovat, či dokonce vám jedna paměť bude zpomalovat tu druhou. Proto si raději dvakrát překontrolujte, jaký typ paměti kupujete. To, že je něco extra nové, neznamená, že je to pro váš přenosný počítač tím ideálním řešením.


Kometáře

Zatim tu nejsou žádný (schválené) kometáře.
Nové kometáře nejsou povolené.

Související články

300 bitva u thermopil cz online ztráta identity na internetu ani cerna ip adresa badoo nový firefox cz aplikace do mobilu badoo air soft tank levně dárky k vánocům pro teenagery internet oskar technická podpora badoo