Zvýšení výkonu PC 3 - SSD disky

autor Jan Kříž | cal 16.07.2011 | Zvýšení výkonu stolního, nebo přenosného počítače Zvýšení výkonu počítače |

A je tu třetí díl naší série, ve které spolu pomalu, ale jistě zrychlujeme váš netbook, či notebook. Dnes si řekneme něco o tom, co je to SSD disk.


image of Zvýšení výkonu PC 3 - SSD disky
jak zvýšit výkon ssd disku, treti SSD v PC, zvýšení výkonu, počet jader, ssd v pc, disk ssd, procesor nebo SSD, počítače, jak zlepšit výkon počítače výměnou komponentu, ssd na zrychlení pc, jak zvysit vykon disku,

Zrychlení počítače můžeme uskutečnit také rychlejším zápisem dat na pevný disk. V dnešní době jsou dostupné nové SSD disky, které jsou rychlejší, ale zase dražší, než běžné pevné disky, které se nyní dávají do notebooků, nebo netbooků. Nevím, jak to je s výměnou komponentů, ale když chcete opravdu rychlý přenosný počítač, tak koukejte nejenom na frekvenci procesoru a počet jader, ale také na operační paměť a typ počítačového disku.

Co to vůbec ten SSD disk je?

Není to dlouhá doba, kdy se objevily masově dostupné disky z flash pamětí (aneb SSD) pro osobní počítače. Oproti klasickým diskům s rotačními plotnami se výrazně odlišují a přináší několik výhod, z nichž nejpatrnější jsou vysoké přenosové rychlosti a skutečně nízká přístupová doba. Žádná technologie ale není dokonalá a také SSD mají několik záporných vlastností, prozatím nejvíce patrná je vysoká cena. Pojďme se na ně podívat trochu podrobněji.

Solid State Drive, neboli zkráceně SSD, začaly být dostupné jakožto disky běžných formátů teprve před několika lety, ovšem v počítačích se první paměťová úložiště obdobného typu objevila již v 70. letech minulého století coby paměť EAROM (Electrically Alterable ROM). Jejich udávaná životnost měla tehdy dosáhnout deseti let, nicméně tyto paměti přestaly být funkční už po třech letech. V následujících obdobích probíhaly různé pokusy výrobců s tímto druhem úložných médií, avšak nadvládu v oblasti úložných zařízení jednoznačně převzaly elektromagnetické disky s rotujícími plotnami. Do popředí zájmu se dostaly SSD znovu až před několika lety, stále však mají oproti klasickým pevným diskům pouze okrajový tržní podíl. Jedním z hlavních důvod je vysoká cena.

Chcete vědět více? Pak se těšte na můj další díl s názvem: "Jak zvýšit výkon přenosného počítače - Díl 4!" Nebudete litovat!


Kometáře

Zatim tu nejsou žádný (schválené) kometáře.
Nové kometáře nejsou povolené.

Související články

jan kříž novinář anneliese michel film badoo zpravy dárky pod stromeček gynekologie 2 streem badoo v mobilu download Badoo,stahuj spamový robot odstranit komerční valentýn analogické hodiny pro pc