Zvýšení výkonu PC 4 - NAND flash paměťové čipy

autor Jan Kříž | cal 17.07.2011 | Zvýšení výkonu stolního, nebo přenosného počítače Zvýšení výkonu počítače |

Další díl velmi oblíbeného seriálu od Jana Kříže, exkluzivně jen pro blat.cz! Dnes o LED diodách, NAND flash paměťových čipech a o dalších skvělých věcech pro váš netbook, či notebook!


image of Zvýšení výkonu PC 4 - NAND flash paměťové čipy
cipy do auta pro zvyseni vykonu, zvyšeni pameti usb flash, zvíšení výlonu čip, zvyseni pameti pc, paměťových čipech NAND, cip na zvyseni vykonu, pc čipy, nand flash co to je, dioda na zvýšení výkonu, spojení výkonu pc,

Pozn.: v praxi často používané slovní spojení "SSD disk" není zcela korektní, jelikož slovo "disk" obsahuje už samotná zkratka SSD. Ačkoliv je dle mého názoru spojení "SSD disk" v textu lépe čitelnější než samotné SSD, budeme se v tomto článku držet pravidel. Podobně se mnohdy používá také spojení „LED dioda“, rozepsané znamenající „světlo emitující dioda dioda“ a další.

SSD jsou tvořené tištěným spojem s ovládací elektronikou a NAND flash paměťovými čipy, do nichž jsou ukládána data. NAND flash paměti si totiž udrží uložený stav i při vypnutém napájení, na rozdíl od SSD založených na pamětech DRAM. Jedná se o stejný typ pamětí používaných ve všech moderních přístrojích od různých multimediálních přehrávačů přes PDA až po USB klíčenky. Modul složený z NAND flash pamětí je tvořen velkým množstvím paměťových buněk představovaných jednotlivými tranzistory, k nimž se přistupuje sekvenčně. Kromě NAND pamětí se ještě nabízí použití NOR pamětí, odlišujících se hlavně možností náhodného přístupu. NAND paměti ale vítězí nižší cenou a jejich vlastnosti jsou přitom dostatečné i pro použití v počítačových discích.

SSD tudíž postrádají veškeré pohyblivé mechanické části, a proto jsou velmi odolné. Rovněž jsou oproštěny od veškerých vibrací a hlukových projevů, typických pro disky s rotujícími plotnami. Deska SSD s veškerými součástkami navíc zabírá mnohem méně místa než v případě klasických disků, a tak mohou být menší. Kromě standardních 2,5" a 1,8" formátů disků (3,5" byly výjimkou) se objevily SSD například ve formě přídavné karty do ExpressCard slotu.


Kometáře

Zatim tu nejsou žádný (schválené) kometáře.
Nové kometáře nejsou povolené.

Související články

jan kříž novinář anneliese michel film badoo zpravy dárky pod stromeček gynekologie 2 streem badoo v mobilu download Badoo,stahuj spamový robot odstranit komerční valentýn analogické hodiny pro pc